Tarama
Tarama

Tarama

Bir barkodu okumak için tarama özellikli bir uygulama gerekir. Cihaz; kullanıcının görüntüleyiciyi etkinleştirmesini, barkod verilerini okumasını ve barkod içeriğini görüntülemesini sağlayan DataWedge uygulamasını içerir.
 1. SE55, yeşil tire-nokta-tire hedefleyiciyi görüntüler. SE4720 görüntüleyici, kırmızı bir nokta hedefleyici görüntüler.
 2. Uygulamanın cihazda açık ve metin alanının odakta olduğundan (metin imleci, metin alanında olmalıdır) emin olun.
 3. Cihazın üst kısmındaki çıkış penceresini bir barkoda doğrultun.
 4. Tarama düğmesini basılı tutun.
  Hedeflemeye yardımcı olması için SE4720'de kırmızı LED hedefleme modeli ve kırmızı hedefleme noktası, SE55'te ise yeşil LED hedefleme modeli ve yeşil tire-nokta-tire açılır.
 5. Cihaz, Seçim Listesi modundayken görüntüleyici; artı işareti veya hedefleme noktası barkoda dokunana kadar barkodu okumaz.
 6. Barkodun, hedefleme modelinin oluşturduğu alanın içinde olduğundan emin olun. Hedefleme noktası, parlak ışıklandırmalı yerlerde görünürlüğü artırmak için kullanılır.
  Hedefleme Modeli
  Hedefleme Modelinde Birden Çok Barkod Bulunan Seçim Listesi Modu
 7. Veri Alma LED'i, barkodun başarıyla okunduğunu belirtmek için varsayılan olarak yeşil renkte yanar ve sesli bir uyarı duyulur.
 8. Tarama düğmesini bırakın.
 9. Görüntüleyici genellikle kodu anında okur. Cihaz, tarama düğmesi basılı tutulduğu süre boyunca düşük kaliteli ya da okuması zor bir barkodun dijital fotoğrafının (görüntü) çekilmesi için gereken adımları tekrarlar.
 10. Barkod içeriği verileri metin alanında görüntülenir.