Pili Şarj Etme
Pili Şarj Etme

Pili Şarj Etme

RS6100 şarj LED'i, tarayıcı pilinin şarj durumunu ve yedek pil şarj cihazı LED'i, yedek pil şarj durumunu gösterir.
Fabrikadan gelen yeni piller koruma amacıyla Gönderim Kipinde teslim edilir. Pili etkinleştirmek için bunları bir şarj cihazına (şarj ünitesi veya pil şarj cihazı) takın.
Şarj LED'i Göstergeleri
Durum
Gösterge
Kapalı
Pil şarj olmuyor.
RS6100 veya pil, üniteye veya şarj cihazına doğru bir şekilde takılmamış veya bir güç kaynağına bağlı değil.
Şarj ünitesine güç verilmiyor.
Sabit Sarı
Pil şarj oluyor.
Sabit Yeşil
Pil şarj işlemi tamamlandı.
Hızlı Yanıp Sönen Kırmızı
(Saniyede 2 yanıp sönme)
Şarj hatası, ör.:
  • Pil sıcaklığı şarj işlemi için çok düşük veya çok yüksek.
  • Pil, şarj döngüsü zaman aşımı aralığına ulaştı. Pil şarj işlemi, tam şarj döngüsü (genellikle sekiz saat sürer) tamamlanmadan çok uzun sürdü.
Sabit Kırmızı
Bozuk pil şarj ediliyor veya tamamen şarj edildi.
Pilleri 5°C ile 40°C (41°F ile 105°F) arasındaki sıcaklıklarda şarj edin. Standart pil, oda sıcaklığında iki buçuk saatten kısa bir süre içinde %0'dan %90'a kadar şarj olur. Şarj sıcaklığı 5°C ile 10°C (41°F ile 50°F) arasındayken standart piller beş saatten kısa sürede şarj olur.
Cihaz ve şarj cihazı, pil sıcaklığını izler. Pil şarj işlemi yalnızca pil güvenli şarj sıcaklığı sınırları içindeyse gerçekleştirilir. Daha yüksek sıcaklıklarda [ör. yaklaşık +35°C (+95°F)] ise cihaz veya şarj cihazı, pili kabul edilebilir sıcaklıklarda tutmak için kısa süreliğine pil şarj işlemini etkinleştirip devre dışı bırakabilir. Bu işlemde tam şarj döngüsünün tamamlanması için ek süre gerekebilir. RS6100 veya şarj cihazı, şarj işleminin anormal sıcaklıklara bağlı olarak devre dışı bırakılması hâlinde Durum LED'i aracılığıyla bildirimde bulunur.