Önerilen Temizleme Programı
Önerilen Temizleme Programı

Önerilen Temizleme Programı

Bileşen / Alan
Öneriler
Yazıcı Kafası
Her beş medya rulosunu yazdırdıktan sonra yazıcı kafasını temizleyin. Bkz. Yazıcı Kafasını Temizleme.
Standart merdane (Sürücü) silindiri
Yazdırma kalitesini iyileştirmek için gerektiğinde. Merdane silindirleri kayarak yazdırma görüntüsünün bozulmasına ve en kötü senaryoda medyanın (etiket, fiş, bilet vb.) hareket etmemesine yol açabilir, bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme (Sürücü Silindiri).
Standart merdane silindirleri, siyah (203 dpi) ve gri (300 dpi) olmak üzere iki renkte sunulur.
Medya yolu
Gerektiğinde lifsiz temizlik bezleri ve %99 izopropil alkolle nemlendirilmiş lifsiz yumuşak bezlerle iyice temizleyin. Alkolün tam olarak buharlaşmasını sağlayın. Bkz. Medya Yolunu Temizleme.
Dahili
Gerektiğinde toz ve partikülleri silmek veya yazıcıdan uzaklaştırmak için yumuşak bir bez parçası, fırça veya basınçlı hava kullanarak temizleyin. Yağ ve pislik gibi kirleticileri çözmek için %99 izopropil alkol ve lifsiz bir temizleme bezi kullanın.
Harici
Gerektiğinde toz ve partikülleri silmek veya yazıcıdan uzaklaştırmak için yumuşak bir bez parçası, fırça veya basınçlı hava kullanarak temizleyin. Yazıcının dışı normal sabun ve su solüsyonları ile nemlendirilmiş bez kullanılarak temizlenebilir. Solüsyonun yazıcı içine veya diğer alanlara kaçmasını önlemek için sadece minimum miktarda temizlik solüsyonu kullanın. Konektörleri veya yazıcının içini bu yöntemle TEMİZLEMEYİN.
En yeni sağlık hizmetleri yazıcı modelleri, hastane ve diğer benzeri ortamlar için artık ultraviyole (UV) ve dezenfekte edilmeye hazır plastikler içerir. Yazıcının kullanıcı arabirim kontrolleri sızdırmaz nitelikte olduğu için yazıcının geri kalan dış yüzeyleri ile birlikte temizlenebilir. Test edilen ve onaylı temizlik maddeleri ve yöntemleri hakkında en son bilgileri öğrenmek için Zebra Web sitesindeki zebra.com/support adresinde Zebra Sağlık Hizmetleri Yazıcılarını Dezenfekte Etme ve Temizleme Rehberi bölümünü inceleyin.
Etiket dağıtıcı seçeneği
Etiket dağıtma işlemlerini iyileştirmek için gerektiğinde temizleyin. Dağıtıcıyı çalıştırma hakkında daha fazla bilgi için bkz. Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma.
Kesici seçeneği
Kesici, operatörün bakımını yapabileceği bir bileşen değildir. Kesici açıklığının veya bıçak mekanizmasının içini TEMİZLEMEYİN. Ancak kesici yuvasını (muhafaza) temizlemek için dış yüzey temizleme prosedürünü kullanabilirsiniz. Kesicinin temizlenmesi ve bakımı için bir servis teknisyeni ile iletişime geçin.
Kesici ünitesinde kullanıcının bakımını yapabileceği parçalar yoktur. Kesici kapağını (yuva) asla çıkarmayın. Kesici mekanizması içine asla cisim ya da parmak sokmaya çalışmayın.
Bıçakta yapıştırıcılar ve aşınmaya karşı koruma sağlayan özel bir kaplama vardır. Temizlemek, bıçağı mahvedebilir.
Önerilen Temizlik Malzemeleri bölümündeki önerilen temizlik malzemelerini kullanın. Onaylanmamış aletlerin, pamuklu çubukların, çözücülerin (alkol dahil) vb. kullanımı kesiciye zarar verebilir veya kesicinin ömrünü kısaltabilir ya da kesicinin sıkışmasına neden olabilir.