Termal Medya Türleri
Termal Medya Türleri

Termal Medya Türleri

Zebra sürekli olarak yüksek kalitede yazdırma için mutlaka Zebra markalı malzemelerin kullanılmasını önerir. Geniş kağıt, polipropilen, polyester ve vinil destesi yelpazesi; yazıcının yazdırma özelliklerini geliştirmek ve yazıcı kafasının zamanından önce aşınmasını engellemek üzere özel olarak geliştirilmiştir.
Yazıcınız genellikle rulo medya kullanır. Ayrıca yelpaze kıvrımlı veya diğer sürekli medya desteği de sağlar. Yazıcınıza yönelik medya ve diğer sarf malzemeleri satın almak için zebra.com/supplies adresine gidin.
Yazıcınız çeşitli medya türleri kullanabilir:
Standart medya
Çoğu standart (aralıklı) medya, etiketleri tek tek yapıştıran ya da aralıksız etiketlerden oluşan bir diziyi yapıştırabilecek bir yapışkan astar kullanır.
Sürekli rulo medyası
Çoğu aralıksız rulo medya direkt termal medyadır (faks kağıdı gibi) ve makbuz ya da bilet tipi yazdırmalarda kullanılır.
Etiket bloku
Etiketler genelde (en fazla 0,19 mm veya 0,0075 inç kalınlığında) ağır kağıttan yapılır. Etiket destesinde yapışkan veya astar yoktur ve tipik olarak etiketler arasında delikler vardır.
Temel medya türleri ve teknik özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi için bkz. Genel Medya ve Yazdırma Teknik Özellikleri.