EPL Satır Modu - Sadece Doğrudan Termal Yazıcılar
EPL Satır Modu - Sadece Doğrudan Termal Yazıcılar

EPL Satır Modu - Sadece Doğrudan Termal Yazıcılar

Zebra doğrudan termal yazıcınız Satır Modu ile yazdırmayı destekler. EPL Satır Modu ile yazdırma bazı eski Zebra yazıcılarla komut uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Link-OS dört inç masaüstü yazıcılar Zebra'nın Satır Modu ile yazdırma özelliğini desteklemeye devam etmektedir.
Satır Modu ile yazdırma, temel perakende (satış noktası: POS), sevkiyat, envanter, iş akışı kontrolü ve genel etiketleme için idealdir. Satır moduna sahip EPL yazıcılar çok yönlüdür. Çok çeşitli medya ve barkod yazdırma kapasitesine sahiptir.
Satır Modunda yazdırma, yalnızca metin ve veri satırındaki en büyük öğenin (barkod, metin, logo ya da basit dikey çizgiler) yüksekliğindeki tek satırları yazdırır. Tek satırlı yazdırma nedeniyle satır modunda birçok sınırlama vardır. İnce eleman yerleşimi, üst üste binen eleman ve yatay (merdiven) barkod olmaması bu sınırlamalardan bazılarıdır.
Satır Modu ile yazdırmaya aşağıdaki şekilde erişebilirsiniz:
 • Yazıcıya EPL
  OEPL1
  komutunu göndererek Satır Modu ile yazdırmaya geçiş yapın. [EPL Programlama Kılavuzu (Sayfa Modu)] ya da EPL Satır Modu Programlama Kılavuzu'na bakın. Bu ve burada bahsedilen diğer kılavuzlar zebra.com/support adresinde mevcuttur).
 • Yazıcıya
  escOEPL2
  komutunu göndererek Satır Modu ile yazdırmadan çıkın. Daha fazla bilgi için EPL Satır Modu Programlama Kılavuzu'nu inceleyin.
 • Satır Modu aktifken ZPL ve EPL (EPL2) Sayfa Modu programlama, Satır Modu programlama ve veri olarak işlenir.
 • Varsayılan ZPL ve EPL (EPL2) Sayfa Modu aktifken Satır Modu programlama, ZPL ve/veya EPL programlama ve veriler olarak işlenecektir.
Yazıcı Yapılandırma raporu yazdırarak yazıcı programlama modlarını doğrulayın. Bkz. Yapılandırma Raporu Yazdırma (CANCEL Otomatik Testi).