Asya Yazı Tipleri ve Diğer Büyük Yazı Tipi Setleri
Asya Yazı Tipleri ve Diğer Büyük Yazı Tipi Setleri

Asya Yazı Tipleri ve Diğer Büyük Yazı Tipi Setleri

İdeografik ve piktografik Asya dilleri yazı tiplerinin, tek dilli kod sayfalarını destekleyen binlerce karaktere sahip büyük karakter setleri vardır.
Büyük Asya karakter setlerini desteklemek için endüstri, Latin alfabesi tabanlı dil karakterlerinin kullandığı tek bayt (maksimum 256) karakterler yerine büyük yazı tiplerine yönelik olarak çift bayt karakter sistemini (maksimum 67840) benimsemiştir.
Daha sonra tek bir yazı tipi setiyle birden çok dile hitap etmek için Unicode yaratıldı. Unicode yazı tipleri bir veya daha fazla kod noktasını destekler (bunları kod sayfası karakter eşlemleriyle karşılaştırın). Bunlara karakter eşlem çakışmalarını çözen standart bir yöntemle erişilir.
ZPL programlama dili Unicode'u destekler. Yazıcının her iki programlama dili de büyük piktografik çift bayt Asya yazı tipi setlerini destekler.
İndirilebilecek yazı tipi sayısı, kullanımda olmayan yazıcı flash belleği miktarına ve indirilecek yazı tipinin boyutuna bağlıdır.
Zebra tarafından sunulan Andale yazı tipi (22 MB) ve Microsoft tarafından sunulan MS Arial Unicode yazı tipi (23 MB) gibi bazı Unicode yazı tipleri yazıcının depolama konumlarında önemli ölçüde yer kaplar. Bu büyük yazı tipi setleri tipik olarak çok sayıda dili destekler.