Yazıcıyı Kurma - İşleme Genel Bakış
Yazıcıyı Kurma - İşleme Genel Bakış

Yazıcıyı Kurma - İşleme Genel Bakış

Sürecin her iki aşamasını da planlayabilmek için Zebra yazıcınızın kurulumu ile ilgili üst düzey özetten faydalanın: (1) donanımı kurma, (2) yazıcı ile yazıcıyı yönetmek için kullanacağınız cihaz veya bilgisayar arasında iletişim kurma.
Yazıcı için uygun bir konum bulduktan sonra ve yazıcıyı AÇMADAN ÖNCE, yazıcıyı kurmak ve yönetmek için kullanacağınız dizüstü bilgisayar veya PC'de yazıcınız için yazıcı sürücüleri ile Zebra Setup Utilities'i (Zebra Kurulum Yardımcı Programları) indirin. Sürücüleri indirmek için Zebra web sitesindeki zebra.com/zd410d-info adresine gidin.
Yazıcınızda ilk test yazdırmanızı ayarlamak için bir medya rulosuna (etiket, fiş kağıdı, bilet vb.) ihtiyacınız vardır. Zebra web sitesini ziyaret edin veya yetkili satıcınıza başvurarak kullanımınıza uygun medyayı seçin. zebra.com/supplies adresinde medyayı bulun.
Yazıcınızı henüz bir bilgisayara BAĞLAMAYIN! Sürücüleri yüklemeden ÖNCE yazıcıyı USB üzerinden bir bilgisayara bağladıysanız yazıcı, "Aygıtlar ve Yazıcılar" listesinde bilinmeyen (belirtilmemiş) bir aygıt olarak görünebilir. 1. adımı uygulamadan önce Önce Yazıcı Sürücülerini Yüklemeyi Unutursanız Yapılacaklar bölümündeki talimatları izleyin.
Bu, temel bir yazıcı kurulumu planlamanıza yardımcı olacak basitleştirilmiş bir talimat listesidir.
 1. Windows bilgisayarınızda indirilen Windows Printer Driver v8 (Windows Yazıcı Sürücüsü v8) dosyasını çalıştırın.
  Sürücü yürütülebilir dosyası (
  zd86423827-certified.exe
  gibi) İndirilenler klasörünüze eklenir. Bkz. Sürücüleri Yükleme.
 2. Yazıcı donanımınızda kullanmayı planladığınız tüm donanım seçeneklerini yükleyin, bkz. Donanım Seçeneklerini Kurma.
 3. Yazıcıyı fiziksel arabirim kabloları veya kablosuz bağlantı kullanarak bilgisayarınıza, dizüstü bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bağlayabileceğiniz ve bir güç kaynağına erişim olan güvenli bir konuma yerleştirin. Gücü Bağlama bölümünde konumla ilgili dikkate alınacak hususları bulabilirsiniz.
 4. Kum, yapışkan ve işleme sürecindeki diğer kirleticilerin yazıcı kafasına zarar vermesini önlemek için medya rulonuzun dış katmanını çıkarın.
 5. Medyayı yükleyin. Bu genellikle bir etiket veya fiş kağıdı rulosudur. Hareketli sensörü yüklediğiniz medya türüne göre ayarlayın. Bkz. Rulo Medya Yükleme.
  • Etiket ve makbuz (sürekli) medya rulosu için bkz. Web (Boşluk) Algılama İçin Hareketli Sensörü Ayarlama.
  • Etiket ve makbuz (sürekli) medya rulosu için bkz. Siyah İşaretler ya da Çentikler için Hareketli Sensörü Ayarlama.
 6. Yazıcıyı açın. Bkz. Operatör Kumandaları.
  İletişim arabirim kablolarının bilgisayara bağlı OLMADIĞINDAN emin olun!
 7. Medya özelliklerini ve etiket konumlandırmayı kalibre edin. Bkz. SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme.
 8. Test amacıyla bir Yapılandırma Raporu yazdırın. Bkz. Yapılandırma Raporu Yazdırma (CANCEL Otomatik Testi).
  Yazıcıyı bir yönetim cihazına bağlamak için Yazıcı Yapılandırma raporundaki bilgilere ihtiyacınız vardır.
 9. Yazıcıyı KAPATIN. Bkz. Operatör Kumandaları.
 10. Windows işletim sisteminiz için Zebra Setup Utilities (Zebra Kurulum Yardımcı Programları) (ZSU) uygulamasını indirip yüklemek için zebra.com/setup adresine erişin. Bu yardımcı programlar, en son yazıcı yapılandırma sihirbazlarını ve yazıcınızı yönetmenize yardımcı olacak çeşitli diğer araçları içerir.
  İsteğe bağlı olarak, yazıcınızı yönetmek için Zebra tarafından sunulan Android, iPhone veya iPad uygulamalarını indirin (bkz. Telefona veya Tablete Bağlanma).
 11. Yazıcınızla cihaz arasında kablolu veya kablosuz bağlantı kullanarak bir arabirim oluşturmak ve yazıcınızı yönetmek için bir yöntem seçin: USB portu seri portu (isteğe bağlı) veya isteğe bağlı Ethernet/LAN modülü. Bkz. Arabirim Kablosu Gereksinimleri, Arabirim Konektörü Kabloları ve Wi-Fi ve Bluetooth Classic Kablosuz Bağlantı Seçeneği. Fiziksel bir bağlantı kullanıyorsanız yazıcı kablosunu ağa veya ana bilgisayar sistemine bağlarken yazıcı gücünün KAPALI olduğundan emin olun.
  1. USB yazıcı iletişim bağlantı noktaları için ürünle birlikte verilen USB kablosunu yazıcıya bağlayın.
   USB kablosunu bilgisayara ve yazıcıya takıp yazıcıyı AÇMADAN ÖNCE Windows Yazıcı Sürücüleri v8'in bilgisayara yüklenmiş olması gerekir.
  2. USB'siz yazıcı iletişim bağlantı noktaları için sürücüleri önceden yüklemek üzere kullanılan Windows Printer Driver v8'i (Windows Yazıcı Sürücüsü v8) çalıştırın. Sürücü yürütülebilir dosyası (
   zd86423827-certified.exe
   gibi) İndirilenler klasörünüze eklenmiştir. Bkz. Yazıcı Yükleme Sihirbazını Çalıştırma.
 12. Talimat verildiğinde yazıcıyı açın.
  • Windows, yazıcınızı USB portu işlemleri için otomatik olarak algılar ve yapılandırır.
  • Kablolu veya kablosuz ağlar (Ethernet ve Wi-Fi), Bluetooth ve seri portu gibi diğer bağlantı türleri için ek kurulum gerekir. İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları ve komutları uygulayın.
Temel kurulumu tamamladıktan sonra, Windows işletim sistemi için çoğunlukla gereken kablolu veya kablosuz iletişim yöntemlerine yönelik yazılım tabanlı yapılandırmayı başlatın. Bkz. Windows ile Yazıcı İletişimini Ayarlama (Genel Bakış).