İletişim Sorunlarını Çözme
İletişim Sorunlarını Çözme

İletişim Sorunlarını Çözme

Bu bölüm, iletişimle ilgili meydana gelebilecek sorunlar ve bunların muhtemel nedenleri ile bu nedenlere önerilen çözümleri tanımlar.
Sorun
Olası Nedenler ve Çözümler
Yazıcı bağlandıktan sonra ve yazıcı sürücüsünü yüklemeden önce USB yazıcı yüklenmiyor.
Yazıcı, Windows bilgisayara USB ile bağlı olsa da sistem tarafından doğru şekilde tanınmaz. Windows tarafından yanlış atanan yazıcı, seçili USB'ye bağlı bilgisayardan Windows test yazdırma işlemini yazdıramaz.
USB kablosu, doğru yazıcı sürücüleri önceden yüklenmeden önce takılmıştır. Windows, Windows genel yazıcı sürücüsünü yüklemiştir.
Sorunu gidermek için:
 1. Yazıcının USB kablosunu Windows bilgisayarından çıkarın.
 2. Control Panel
  (Denetim Masası) >
  Devices and Printers
  (Aygıtlar ve Yazıcılar) öğelerini aramak ve açmak için Windows Arama çubuğunu kullanın.
  Zebra yazıcı, "Belirtilmemiş" başlığı altında görünür. Zebra yazıcılar, kolayca tanımlanmak için ZTC ön ekini kullanır.
 3. "Belirtilmemiş" altında görüntülenen Zebra yazıcı simgelerine tıklayın ve bunları silin.
 4. Windows Printer Driver v8'i (Windows Yazıcı Sürücüsü v8) daha önce yüklemediyseniz şimdi yükleyin. Sisteme doğru sürücüleri eklemenize yardımcı olması için bkz. Sürücüleri Yükleme.
 5. Yazıcının USB kablosunu Windows bilgisayara takın.
Zebra yazıcı artık Devices and Printers (Aygıtlar ve Yazıcılar) penceresinin Printers (Yazıcılar) bölümüne eklenmiş olmalıdır.
Etiket işi yazıcıya gönderildi ancak veriler yazıcıya aktarılmıyor.
Bir etiket formatı yazıcıya gönderildi ancak tanınamadı. Veri göstergesi ( ) yanıp sönmüyor.
İletişim parametreleri yanlış. Yazıcı sürücüsünü veya yazılım iletişim ayarlarını (varsa) kontrol edin.
Seri port bağlantısı kullanıyorsanız yazıcının uyuşma protokolünü ve seri port ayarlarını kontrol edin. Kullanılan ayar ana bilgisayar tarafından kullanılan ayarlarla uyumlu olmalıdır. Yazıcının varsayılan seri port ayarları için bkz. Seri Arabirim.
Kullanmaya çalıştığınız seri kablo standart bir DTE veya DCE tip kablo olmayabilir, hasarlıdır veya RS-232 seri portu teknik özelliklerine göre aşırı uzundur. Ayrıntılar için bkz. Seri Portu Arabirimi.
Etiket işi gönderildi. Yazıcı etiketleri atlıyor veya hatalı içerik yazdırıyor.
Bir etiket formatı yazıcıya gönderildi. Birkaç etiketin yazdırılmasının ardından yazıcı etiket üzerinde bulunan resmi atlıyor, yanlış yerleştiriyor, ıskalıyor veya bozuyor.
Seri iletişim ayarları yanlış. Yazıcı sürücüsünü veya yazılım iletişim ayarlarını (varsa) kontrol edin. Akış Kontrolü ayarlarının ve diğer seri portu uyuşma ayarlarının ana bilgisayar sistemiyle eşleştiğinden emin olun.
Etiket işi gönderildi, veri aktarılıyor ancak yazdırma sorunları var.
Bir etiket formatı yazıcıya gönderildi. Birkaç etiketin yazdırılmasının ardından yazıcı etiket üzerinde bulunan resmi atlıyor, yanlış yerleştiriyor, ıskalıyor veya bozuyor.
Seri iletişim ayarları yanlış. Yazıcı sürücüsünü veya yazılım iletişim ayarlarını (varsa) kontrol edin. Akış Kontrolü ayarlarının ve diğer seri portu uyuşma ayarlarının ana bilgisayar sistemi gereksinimleriyle eşleştiğinden emin olun.