Yazıcıyı Bir Cihaza Bağlama
Yazıcıyı Bir Cihaza Bağlama

Yazıcıyı Bir Cihaza Bağlama

Zebra yazıcılar çeşitli arabirim seçeneklerini ve yapılandırmalarını destekler.
Yazıcı-cihaz arabirimi seçenekleri şunları içerir:
  • Evrensel Seri Veri Yolu (USB) arabirimi (standart)
  • RS-232 Seri arabirimi - ZD420 yazıcılar için sahada yükseltme seçeneği
  • Ethernet (LAN) arabirimi - ZD420 yazıcılar için alan yükseltme seçeneği
  • Dahili Wi-Fi (802.11ac) ve Bluetooth Classic 4.1 (3.0 uyumlu) arabirimi - fabrikada yüklenen seçenek: Wi-Fi modelleri; Android veya iOS cihazlarda çalışan yazılım kullanılarak yazıcı yapılandırması için Bluetooth Düşük Enerji (LE, düşük hızlı bağlantı) içerir.
Zebra Setup Utilities (Zebra Kurulum Yardımcı Programları), bu arabirimleri kurmanıza ve yapılandırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
Arabirim Kablosu Gereksinimleri ve Arabirim Konektörü Kabloları bölümlerinden, her fiziksel yazıcı iletişim arabirimi için kabloları ve benzersiz parametreleri gözden geçirin. Bu bilgiler, yazıcıya güç vermeden önce ve hemen sonra uygun yapılandırma kurulum seçeneklerini belirlemenize yardımcı olur.
Herhangi bir yazıcı arabirimi iletişim kablosunu bağlamadan veya çıkarmadan önce, güç kablosunun bir ucunu yazıcıya, diğer ucunu da güç kaynağına bağladığınızdan emin olun, bkz. Gücü Bağlama.
Arabirim kablosunu takarken gücünü KAPALI konumda tutun. Zebra Setup Utility yapılandırma sihirbazları, yazıcının kurulumunu tamamlamak amacıyla gücün açılması gereken uygun zamanda size bu doğrultuda talimat verecektir.