Windows Yazıcı Sürücülerini Önceden Kurma
Windows Yazıcı Sürücülerini Önceden Kurma

Windows Yazıcı Sürücülerini Önceden Kurma

Zebra, yazıcınızı Windows tabanlı PC sistemlerinde kurma ve kullanma yönteminizi değiştiriyor.
Yazıcıyı kurduktan ve bir yapılandırma etiketi yazdırabildiğini doğruladıktan sonra, yazıcıyı cihazınıza (telefon, tablet veya bilgisayar gibi) bağlamaya hazırsınız demektir.
Windows XP işletim sistemi sürüm SP2'den sonra piyasaya sürülen Windows işletim sistemi sürümlerinde kullanım kolaylığı ve basitlik geliştirmelerinden faydalanmak için en azından ZebraDesigner Windows sürücüsünü önceden yüklemenizi öneririz.
Zebra aşağıdakileri sağlar:
  • Zebra Setup Utilities (Zebra Kurulum Yardımcı Programları) (ZSU) : Windows PC işletim sistemlerinin çoğunda kullanılabilen yazıcı sürücüleri, yardımcı programları ve iletişim ve kurulum araçlarından oluşan bir paket. Bu paket, yazıcı sürücülerinizi yüklemenize ve yazıcınızı yapılandırmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.
    Sürücüleri bilgisayara yükledikten sonra yazıcıya güç vermeden önce Sürücüleri Yükleme bölümündeki talimatları uygulayın.
  • ZebraDesigner yazıcı sürücüsü: 32 bit ve 64 bit Windows işletim sistemini destekler ve Microsoft Sertifikalı'dır.
Zebra Setup Utilities (Zebra Kurulum Yardımcı Programları) ve Zebra Windows yazıcı sürücüleri yazıcınızla birlikte verilen CD'de mevcuttur. Daha sonraki sürümler için Zebra web sitesindeki zebra.com adresine gidin. Sürücü ve yardımcı programlar aşağıdaki yazıcı iletişim arabirimlerini destekler:
  • USB portu
  • Paralel portu
  • Seri portu
  • Kablolu ve kablosuz Ethernet
  • Bluetooth (sanal bir Bluetooth yazıcı portu kullanarak)
Her fiziksel yazıcı iletişim arabirimi için kabloları ve benzersiz parametreleri gözden geçirin. Bu bilgiler, kurulum işlemi sırasında uygun yazıcı yapılandırma seçeneklerini belirlemenize yardımcı olacaktır.
Ağ (Ethernet veya WiFi) ve Bluetooth iletişiminin yapılandırılmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için zebra.com/support adresinde bulunan Kablolu ve Kablosuz Yazdırma Sunucusu Kullanım Kılavuzu ve Bluetooth Kablosuz Kılavuzu'na bakın.