Kullanıcı Arabirimi
Kullanıcı Arabirimi

Kullanıcı Arabirimi

Yazıcının birincil kullanıcı arabirimi kontrolleri cihazın ön tarafındadır. Bu yazıcılarda iki kullanıcı arabirimi seçeneği bulunur.
 • Standart Kullanıcı Arabirimi — Bu arabirim, temel yazıcı denetimi ve durum işlevleri sağlar. Çalışma durumu, beş simge gösterge ışığı ile bildirilir. Bu ışıklar birlikte çalışarak farklı kombinasyonlar halinde geniş kapsamlı yazıcı durum bildirimleri sunar. Işıklar, yazıcı ekranını okumak için gereken uzaklıktan daha uzak bir mesafeden görülebilir. Bkz. Gösterge Işığı Şekillerinin Anlamı.
  • Yazıcı kullanıcı arabirimi; yazdırma sarf malzemelerini (etiketler, fiş kağıdı, aktarım şeridi vb.) değiştirme gibi çeşitli rutin görevleri destekler. Örneğin bir medya sonu durumu iki gösterge ile belirtilir.
  • Her bir durum göstergesi simgesi, SUPPLIES (SARF MALZEMELERİ) veya NETWORK (AĞ) gibi yazıcı işletiminin bir işlevsel alanını temsil eder.
  • Durum göstergesi ışıkları, yazıcının işlevsel durumunu göstermek üzere farklı renklerde yanar.
  • Yazıcı durumuna bağlı olarak yazıcı göstergeleri, yazıcının durumu ve faaliyetlerini (veri indirme, aşırı ısınma soğutma döngüsü vb.) belirtmek üzere kapalı (yanmıyor) olabilir veya kırmızı, yeşil ya da bal rengi (turuncu/sarı) renklerde yanıp sönebilir, solabilir (parlaktan kapalıya doğru) ya da düzenli bir şekilde farklı desenlerde yanabilir. Kapalı (yanmayan) durum göstergeleri için kullanıcı müdahalesi gerekmez.
  • Kontrol düğmeleri, yazıcıyı medyanıza kalibre eden ve yazdırma ayarlarında sınırlı değişiklikler yapan dahili yardımcı programlara erişmek için çeşitli kombinasyonlarda kullanılır.
 • LCD Kullanıcı Arabirimi — Bu renkli LCD arabirimi kolay yazıcı kurulumu ve yapılandırması sunar ve tüm kullanıcı türlerine göre özelleştirilebilir niteliktedir. Arabirim, bu Link-OS yazıcılar için durum bilgisi sağlamak üzere tüm standart kullanıcı arabirimi denetimlerini ve göstergelerini içerir.
  • Yazıcıdaki ekran seçeneği, yazıcı durum ve mesajları sağlar. Kullanıcı tarafından veya programlama yoluyla seçilebilen 19 dili destekler.
  • Menü sistemi, yazıcınızda kurulu olan yazdırma ayarlarını (koyuluk, hız vb.) değiştirmenize, yardımcı programları çalıştırmanıza ve kablolu ve kablosuz iletişim arabirimleri (seri, Ethernet, Wi-Fi vb.) ayarlamanıza olanak tanır.