Yazdırma Modları
Yazdırma Modları

Yazdırma Modları

Yazıcı türünüze, modelinize ve seçeneklerinize bağlı olarak, bu modlardan birini veya daha fazlasını ve medya yapılandırmalarını destekleyebilir.
Yazdırma Modları
Mod
Açıklama
Doğrudan Termal yazdırma
Yazdırmak için ısıya duyarlı medya kullanır.
Bu modu ayarlarken, bu yazdırma modunu destekleyen medya kullanın. Bkz. Termal Medya Türlerini Belirleme.)
Termal Aktarım yazdırma
Yazdırmak için şerit rulolar veya termal aktarım şerit kartuşu gerektirir. Yazdırma sırasında, şeritten medyaya ısı ve basınç aktarım mürekkebi.
Termal Aktarım yazdırma kullanırken termal aktarım medyası kullandığınızdan emin olun. Bkz. Termal Medya Türlerini Belirleme.)
Standart yırtma modu
Yazıcı etiketleri yazdırdıktan sonra her etiketi yırtmanıza ve veya bir etiket dizisini toplu olarak yazdırıp yırtmanıza olanak tanır.
Etiket dağıtma modu
Yazıcınızda isteğe bağlı olarak fabrikada takılan etiket dağıtıcı varsa dağıtıcı, bir sonraki etiket yazdırılmadan önce yazdırma sırasında etiketteki destek malzemesini otomatik olarak soyar.
Medya kesme modu
Yazıcınızda isteğe bağlı fabrikada takılan medya kesici varsa yazıcı; etiketler, makbuz kağıdı veya etiket bloku arasındaki etiket astarını keser.
Astarsız medya yazdırma
Astarsız yazdırmada yazıcı, kolay alma ve yerleştirme etiket uygulamaları için kesme veya yırtmalı etiket seçeneklerini kullanabilir.
Bağımsız çalışma (yazıcı, etkin ağ bağlantısı olmadan kendi kendine çalışır)
Yazıcı, başka bir cihaza (bilgisayar gibi) etkin olarak bağlanmadan otomatik çalışan bir etiket formatı veya formu (programlama tabanlı) yazdırabilir.
  • Renkli LCD ekran seçeneğine sahip yazıcılarda, bir etiket formatına/formuna erişmek ve yazdırmak için menüleri kullanabilirsiniz.
  • Bluetooth (kablosuz) seçeneğini kullanarak yazıcıya bağlanıp Link-OS uygulaması kullanabilirsiniz.
  • Yazıcının USB Ana Bilgisayar bağlantı noktasına veya seri bağlantı noktasına bağlı bir veri giriş cihazı. Bu mod; tarayıcılar, tartılar veya Zebra Klavye Görüntü Birimleri (ZKDU'lar) gibi veri giriş cihazlarıyla uyumludur.
Paylaşılan ağda yazdırma modu
Fabrikada takılan Ethernet (LAN) ve Wi-Fi (WLAN) arabirim seçenekleri, kablolu ve kablosuz ağ özelliklerine olanak tanımak üzere dahili yazdırma sunucusu ile birlikte sunulur.