Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme
Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme

Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme

Merdane, fiber ve tiftik içermeyen bir temizleme çubuğuyla (Texpad çubuğu gibi) ya da tiftiksiz, temiz ve tıbbi sınıf izopropil alkol ile (%99 saf alkol veya daha iyisi) çok hafif nemlendirilmiş bir bezle temizlenebilir.
 1. Kapağı açın (ve etiket dağıtıcı takılıysa dağıtım kapağını açın).
 2. Medyayı silindir bölümünden çıkarın.
 3. Sağ ve sol taraftaki merdane mil yatağı serbest bırakma kollarını yazıcının ön tarafına doğru çekip yukarı doğru çevirin.
  1
  Merdane mil yatakları
 4. Merdaneyi, yazıcının alt çerçevesinden yukarı kaldırın.
  1
  Merdane mil yatakları
 5. Dişliyi ve iki yatağı merdane silindiri milinden kaydırın.
 6. Merdaneyi temizlemek için alkolle ıslatılmış temizleme çubuğu veya tıbbi sınıf izopropil alkol (%99 saf) ile çok hafif nemlendirilmiş tiftiksiz bez kullanın. Ortadan dışarı doğru temizleyin. Kullanılmış temizleme çubuğunu veya bezi atın. Tüm silindir yüzeyleri temizlenene kadar bu işlemi tekrarlayın. Yüksek miktarda yapışkan biriktiyse ya da etiket sıkışması varsa kalan kirleticileri gidermek için yeni bir temizleme çubuğuyla işlemi tekrarlayın. Örneğin yapışkanlar ve yağlar ilk temizlemeyle yumuşatılır ancak tamamen çıkarılamayabilir.
  Astarsız merdaneyi temizlemek için partikülleri temizleme amacıyla merdane silindirinden nazikçe kaldırmak adına YALNIZCA bir parça astarsız medyanın yapışkanlı tarafını kullanın.
 7. Yatakların ve sürücü dişlisinin merdane silindiri milinde olduğundan emin olun.
 8. Merdaneyi, dişliyle sola hizalayın ve yazıcının alt çerçevesine indirin.
 9. Sağ ve sol taraftaki merdane mil yatağı serbest bırakma tırnaklarını yazıcının arka tarafına doğru çevirip yerlerine oturtun.
 10. Dağıtıcı kapısını, medya kapağını veya yükleme etiketlerini kapatmadan önce bir dakika bekleyip yazıcının kurumasını bekleyin.