EPL Satır Modu (Yalnızca Doğrudan Termal Yazıcılar)
EPL Satır Modu (Yalnızca Doğrudan Termal Yazıcılar)

EPL Satır Modu (Yalnızca Doğrudan Termal Yazıcılar)

Doğrudan termal yazıcınız Satır Modu yazdırmayı destekler. EPL Satır Modu yazdırması, eski model LP2022 ve LP2042 yazıcılarda kullanılan EPL1 programlama dili ile komut uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Zebra 2800 serisi doğrudan termal yazıcılar ayrıca Satır Modu yazıcı dili desteğinde yer alır. Link-OS 4 inç Masaüstü, Zebra'nın Satır Modu desteğini sürdürür.
Satır modu ile yazdırma, temel perakende (satış noktası veya POS olarak da adlandırılır), sevkiyat, envanter, iş akışı kontrolü ve genel etiketleme için idealdir. Satır Modlu EPL yazıcıları çok yönlüdür ve pek çok medya ve barkod yazdırabilme özelliğine sahiptir.
Satır modunda yazdırma, metin ve veri satırındaki en büyük öğenin (barkod, metin, logo ya da basit dikey çizgiler) yüksekliğindeki tek satırları yazdırır. Satır modu, tek satır yazdırma sebebiyle pek çok kısıtlamaya sahiptir: hiçbir hassas öğe yerleşimi, çakışan öğe ve yatay barkod (merdiven) yoktur.
 • Satır Modu yazıcı işlevine girmek için yazıcıya EPL
  OEPL1
  komutunu gönderin. Ayrıntılı bilgi için EPL Programlama Kılavuzu (Sayfa Modu) ya da EPL Satır Modu Programlama Kılavuzunu inceleyin.
 • Yazıcıya
  escOEPL2
  komutunu göndererek Satır Modu yazdırma işlevinden çıkın. Daha fazla bilgi için EPL Satır Modu Programlama Kılavuzunu inceleyin.
 • Satır Modu aktifken ZPL ve EPL (EPL2) Sayfa Modu programlama, Satır Modu programlama ve veri olarak işlenir.
 • Varsayılan ZPL ve EPL (EPL2) Sayfa Modu etkinken Satır Modu programlama, ZPL ve/veya EPL programlama ve veriler olarak işlenecektir.
 • Bir yazıcı yapılandırmasını yazdırarak yazıcı programlama modlarını doğrulayın.