Astarsız Yazdırma
Astarsız Yazdırma

Astarsız Yazdırma

Astarsız medya standart yırtma yuvasına veya genel fabrikada takılan kesici seçeneklerine sahip modellerle aynı şekilde yükleme yapar.
Medyayı yükleme ile ilgili bilgi için bkz. Medya Yükleme.
  • Medyayı yeniden yüklemeden önce:
    • Yapıştırıcı ve kir birikmesine karşı yazıcı kafasını temizleyin ve medya yolu ile merdane silindirini inceleyin. (Bkz. Yazıcı Kafasını Temizleme ve Medya Yolunu Temizleme.)
    • Astarsız medyanızın yapışkanlı tarafı ile partikülleri giderin.
    • Medya yoluna ve merdane silindirine bir etiket ile hafifçe dokunarak partikülleri merdane silindirinin ve medya yolu alanlarının açıkta kalan alanlarından kaldırın. Bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme.
  • Yeni medyayı YALNIZCA yazıcıya yerleştirmeye hazır olduğunuzda koruyucu ambalajından çıkarın. Yeni astarsız medya yüklemeden önce açılır veya yan tarafı üzerine konulursa kirletici öğeler toplayabilir ve yüzeylere yapışabilir.
Merdane silindiri, silindirin dış kenarlarında yapıştırıcı birikmesine yol açabilir. Çok sayıda medya rulosu kullanıldıktan sonra, bu yapıştırıcı "halkaları" yazıcıyı kullanırken yerinden çıkabilir. Bu partikül yığınları daha sonra başka alanlara aktarılabilir. Merdaneyi gerektiğinde temizleyin. (Bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme.)