Şerit Kartuşu Programlama Komutları
Şerit Kartuşu Programlama Komutları

Şerit Kartuşu Programlama Komutları

ZD420 Şerit Kartuş yazıcı, şerit kartuşunun kullanımını desteklemek için birçok Set-Get-Do (SGD) programlama komutu sunar. SGD komutları ve özellikle SGD şerit kartuşu komutları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ZPL Programlama Kılavuzunu inceleyin.
Aşağıda SGD şerit kartuşu komutlarından bazıları gösterilmektedir.
! U1 getvar "device.feature.ribbon_cartridge" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.part_number" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.authenticated" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.length_remaining" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.serial_number" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.width" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.type" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.length" ! U1 getvar "ribbon.cartridge.inserted"
ribbon.ribbon_low.warning : 50 , Choices: off,5,10,15,25,50,75,100 ! U1 getvar "ribbon" ! U1 getvar "ribbon.ribbon_low.warning" ! U1 setvar "ribbon.ribbon_low.warning" "75" ! U1 setvar "ribbon.ribbon_low.warning" "off"
Zebra Setup Utilities'i, komut göndermek ve Open Communication With Printer (Yazıcıyla Açık İletişim) özelliğini kullanarak yazıcıdan durum bilgisi almak için kullanabilirsiniz.
Bu Kılavuz Hakkında adresinde listelenen yazıcı bilgi sayfalarından ZPL Programlama Kılavuzunu indirebilirsiniz.