Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma
Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma

Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma

Etiket dağıtıcı seçeneği, bir etiket yazdırmanızı ve destek malzemesini (astar/web) çıkartmanızı sağlar. Birden fazla etiket yazdırırken, çıkan (arkası çıkarılmış) etiketin kaldırılması, yazıcıyı bir sonraki etiketi yazdırıp dağıtmayı tetikler.
Etiket dağıtım modunu kullanmak için yazıcının Medya Kullanım ayarını, yazıcı sürücüsünde veya Zebra Setup Utilities Configure Printer Settings (Yazıcı Ayarlarını Yapılandır) sihirbazını kullanarak Çıkarma olarak ayarlayın.
Alternatif olarak yazıcıya ZPL programlama komutlarını gönderin. ZPL'de programlarken, yazıcıyı dağıtıcı seçeneğini kullanacak şekilde ayarlamak için aşağıda gösterilen komut sıralarını kullanabilirsiniz:
 • ^XA ^MMP ^XZ
 • ^XA ^JUS ^XZ
 1. Etiketlerinizi yazıcıya yükleyin. Yazıcıyı kapatın ve yazıcıdan etiketin minimum 4 inç veya 100 milimetre kadar bölümü çıkana kadar
  FEED
  (BESLE) düğmesine basın. Etiketleri astar üzerinde bırakabilirsiniz.
 2. Astarı yazıcının üzerine kaldırın. Dağıtıcı kapısı ortasındaki altın renkli mandalı yazıcıdan çekerseniz kapı açılır.
 3. Etiket astarını dağıtıcı kapağı ile yazıcı gövdesi arasına sokun.
 4. Etiket astar ucunu sıkıca tutarken dağıtıcı kapısını kapatın.
 5. Bir etiket çıkarma için gelene dek
  FEED
  (BESLE) (İlerlet) düğmesine bir veya birkaç kez basın.
 6. Yazdırma işlemi sırasında yazıcı, arkasını çıkarıp tek bir etiket sunar. Yazıcının bir sonraki etiketi yazdırabilmesi için etiketi yazıcıdan kaldırın.
  Yazılım komutlarıyla çıkarılan (arkası çıkarılan) etiketin kaldırılmasını algılaması için etiket alındı sensörünü etkinleştirmediyseniz yazdırılmış etiketler sıkışır ve mekanizmayı kilitleyebilir.