Termal Aktarım Rulo Şeridi Yükleme
Termal Aktarım Rulo Şeridi Yükleme

Termal Aktarım Rulo Şeridi Yükleme

Termal aktarım yazıcıları, Zebra tarafından üretilen 74 metrelik ve 300 metrelik şeritleri destekleyen esnek bir şerit sistemine sahiptir. Yazıcınız, Zebra olmayan şerit ruloları desteklemek için 300 metrelik şerit adaptörlerle birlikte temin edilir. Zebra markalı olmayan yazıcılarla kullanılan 74 metrelik şerit, uygun biçimde işlev göstermek için Zebra markalı olmayan şerit adaptörlerine gerek DUYMAZ.
İç Çap (İ.Ç.) = 12,2 mm (0,5 inç)
İ.Ç. = 25,4 mm (1,0 inç)
Aktarma şeritleri birkaç çeşit olarak mevcuttur ve bazı durumlarda uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere farklı renklerde sunulur. Zebra tarafından üretilen aktarım şeritleri, Zebra yazıcınız ve Zebra marka medyanızla kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Aktarım şeridi ruloları ve diğer baskı malzemeleri için bkz. zebra.com/supplies.
Zebra markalı olmayan medya veya Zebra yazıcıyla kullanılmak üzere ONAYLANMAMIŞ şeritlerin kullanılması yazıcınıza ya da yazıcı kafasına hasar verebilir.
  • En iyi yazdırma sonuçlarını elde etmek için medya ve şerit türlerini eşleştirin.
  • Yazdırma kafasını aşınmaya karşı korumak için daima medyadan daha geniş bir şerit kullanın.
  • Doğrudan Termal medya yazdırma için şeridi yazıcıya YÜKLEMEYİN. (Bkz. Termal Medya Türlerini Belirleme.)
  • Şeridin kırışmasını ve diğer yazdırma sorunlarını önlemek için her zaman aktarma şerit rulonuzun iç çapıyla (İ.Ç.) eşleşen boş bir şerit göbeği kullanın.
Yazıcınız, Zebra tarafından üretilen ve şerit bitişine (yansıtıcı) sahip şeritler gerektirir. Yazıcı bu şerit bitişini algıladığında, aktarım şeridi rulosunun kullanıldığını algılar ve yazdırmayı durdurur. Ayrıca, Zebra tarafından üretilen şerit ve şerit göbekleri, yazdırma sırasında şerit rulosunun devreye girmesini ve tahriki (kaymadan) korumaya yardımcı olan çentikler içerir.
Yazıcınız için Zebra tarafından üretilen şeritler şunları içerir:
  • Performans Parafini
  • Premium Parafin/Reçine
  • Sentetikler (6 inç/saniye ya da ips maksimum hız) ve yüzey kaplamalı kağıt (4 ips maksimum hız) için Performans Reçinesi
  • Sentetikler için (4 ips maksimum hız) Premium Reçine
74 metrelik şeritler kullanıyorsanız bunları eski model masaüstü yazıcı şerit göbekleriyle EŞLEŞTİRMEYİN! Bu eski göbekler çok geniştir. Eski tip şerit göbeklerini (ve bazı Zebra olmayan şerit göbeklerini), şerit göbeğinin yalnızca bir tarafında görülen çentiklerle tanımlayabilirsiniz.
Hasarlı çentikleri olan (yuvarlak, yıpranmış, ezilmiş vb.) şerit göbekleri KULLANMAYIN. Göbeği mile kilitlemek için göbek çentikleri kare olmalıdır. Aksi takdirde göbek kayabilir ve şerit kırışmasına, şerit sonu algılamasının bozulmasına veya diğer aralıklı arızalara neden olabilir.