Yazıcınızı Bilgisayara Bağlama
Yazıcınızı Bilgisayara Bağlama

Yazıcınızı Bilgisayara Bağlama

Yazıcınızı bir bilgisayara bağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.
 1. Yazıcıya nasıl bağlanacağınıza karar verin.
  Yazıcınız şu arabirim seçeneklerini ve yapılandırmalarını destekler:
  • Evrensel Seri Veriyolu (USB 2.0) arabirimi — Standart. Kablo gereksinimleri için bkz. Arabirim Kablosu Gereksinimleri ve Evrensel Seri Veriyolu (USB) Arabirimi.
  • RS232 Serisi — ZD620 yazıcılarında standart ve ZD420 yazıcılarında sahada yükseltme seçeneği olarak bulunur. Bkz. Seri Portu Arabirimi.
  • Ethernet/LAN — ZD620 yazıcılarda standart ve ZD420 yazıcılarda sahada yükseltme seçeneği olarak bulunur. Kablo gereksinimleri için bkz. Arabirim Kablosu Gereksinimleri ve Ethernet (LAN, RJ-45)).
  • Dahili Wi-Fi (802.11ac) ve Bluetooth Classic 4.1 (3.0 Uyumlu) — Fabrikada takılan seçenek. Bkz. Wi-Fi ve Bluetooth Classic Kablosuz Bağlantı Seçeneği.
   WiFi bağlantı seçeneğiyle donatılmış Zebra ZD Serisi yazıcılar, Bluetooth Düşük Enerji (düşük hızlı bağlantı) özelliğini destekler. Android veya iOS cihazında çalışan yazılımı kullanarak bunları yapılandırabilirsiniz.
  Her fiziksel yazıcı iletişim arabirimi için kabloları ve benzersiz parametreleri gözden geçirdiğinizden emin olun. Bu, yazıcıyı doğru ayarlarla kurmanıza yardımcı olur. Ağın (Ethernet/Wi-Fi) ve Bluetooth iletişiminin yapılandırılmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için Bu Kılavuz Hakkında adresinde listelenen ürün bilgileri bağlantılarındaki Kablolu ve Kablosuz Yazdırma Sunucusu Kullanım Kılavuzu ve Bluetooth Kablosuz Kılavuzuna bakın.
 2. Yazıcı gücünü KAPATIN.
 3. Yazıcıyı, seçtiğiniz bağlantı yöntemini (USB, Ethernet/LAN, Wi-Fi veya Bluetooth) kullanarak yönetmek için kullanacağınız bilgisayara ya da cihaza bağlayın.
 4. Zebra Setup Utilities'i (ZSU) merkezi cihazınızdan çalıştırın. Bkz. Yazıcı Yükleme Sihirbazını Çalıştırma.
  Merkezi cihaz, Windows için Kurulum bölümünde listelenen işletim sistemlerini çalıştıran bir Windows bilgisayar veya dizüstü bilgisayar, bir Android cihaz ya da bir Apple cihazı olabilir. Desteklenen yazıcı bağlantı seçenekleri Kablolu/Ethernet, USB ve Kablosuz, Bluetooth Classic ve Bluetooth Düşük Enerji (Bluetooth LE) şeklindedir.
  Zebra Setup Utilities (ZSU), bu arabirimleri kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. (ZSU kullanım kılavuzları için zebra.com/setup adresine gidin.)
  Yazıcıyı AÇMAK için Kurulum Sihirbazı tarafından istenene kadar bekleyin. Arabirim kablosunu takarken güç şalterini KAPALI konumda tutun. İletişim kabloları takılıp çıkarılmadan ÖNCE güç kablosunun güç kaynağına ve yazıcının arkasındaki güç prizine takmanız gerekir.
  ZSU sihirbazı, Zebra Windows sürücülerini yükler.
 5. ZSU yükleme sihirbazı sizden istediğinde yazıcıyı açın, ardından yazıcı kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.