Yazdırma Sorunlarını Çözme
Yazdırma Sorunlarını Çözme

Yazdırma Sorunlarını Çözme

Yazdırma veya yazdırma kalitesiyle ilgili sorunları, bu sorunların nedenlerini ve önerilen çözümleri tanımlamak için bu bölümdeki bilgilerden yararlanın.
Sorun
Olası Nedenler ve Çözümler
Yazdırılan görüntü doğru görünmüyor.
Yazıcı yanlış koyuluk seviyesine ve/veya yazdırma hızına ayarlı olabilir.
Uygulamanız için ideal koyuluk ve hız ayarlarını belirlemek amacıyla Yazdırma Kalitesi testi (FEED otomatik testi) gerçekleştirin.
Medyanız için yazdırma hızını üreticinin belirlediği maksimum hız üzerinde bir hıza AYARLAMAYIN.
Yazıcı kafası kirli olabilir.
Yazıcı kafasını temizleyin. Bkz. Yazıcı Kafasını Temizleme.
Merdane silindiri kirli veya hasarlı.
Merdaneyi temizleyin veya değiştirin. Bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme.
Yazıcı kafası yıpranmış veya hasar görmüş.
Yazıcı kafasını değiştirin. Bkz. Yazıcı Kafasını Değiştirme.
Termal Aktarım yazdırma ile baskı bulanık görünüyor, üzerinde kara lekeler var veya baskı üzerinde herhangi bir deseni olmayan boşluk ya da delikler mevcut.
Yazdırma malzemesi (parafin, parafin-reçine veya reçine) kullanılan malzemeyle (kağıt, medya kaplama veya sentetik) eşleşmiyor olabilir.
Yazıcıyı, şerit kartuşun önerilen maksimum yazdırma hızından daha yüksek bir hıza ayarlamayın. Okuma kartuş özellikleri için bkz. Şerit Kartuşu Programlama Komutları.
Yanlış güç kaynağı kullanılıyor olabilir.
Bu yazıcı ile gelen güç kaynağını kullandığınızdan emin olun.
Etikette baskı yok.
Medya, doğrudan termal medya olmayabilir (ve termal medya, termal transfer yazıcılar için üretilmiş olmalıdır).
Yazıcı türünüz için doğru medyayı yükleyin. Medya türünü belirlemek için bkz. Termal Medya Türlerini Belirleme.
Medya yanlış bir şekilde yüklenmiştir. Medya yazdırılabilir yüzeyi yazıcı kafasına doğru bakmalıdır. Bkz. Yazdırmaya Hazırlanma ve Medya Yükleme.
Etiketlerin boyutu veya yazdırma alanının başlangıç konumu değişiyor veya yazdırılan görüntü etiketler arasında atlıyor (hatalı kayıt).
Medya yanlış yerleştirilmiş veya hareketli medya sensörü düzgün ayarlanmamış. Sensörün medya türünüz ve algılama konumu için doğru şekilde ayarlandığından ve yerleştirildiğinden emin olun. Bkz. Medya Yükleme, Medya Türüne göre Medya Algılamayı Ayarlama ve Web (Boşluk) Algılama için Hareketli Sensörü Ayarlama.
Medya sensörleri medya uzunluğunuza, fiziksel özelliklere veya algılama türüne (boşluk/çentik, sürekli veya işaret) göre kalibre edilmemiştir. Bkz. SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme. Etiketleri atlamaya devam ediyorsa Manuel Medya Kalibrasyonu yöntemini deneyin.
Merdane silindiri (tahrik) kaygan veya hasarlı. Merdaneyi temizleyin veya değiştirin. Bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme.
Yazıcı, kablolar veya iletişim ayarları ile ilgili iletişim sorunları yaşıyor. Bkz. İletişim Sorunlarını Çözme.