Önerilen Temizleme Programı
Önerilen Temizleme Programı

Önerilen Temizleme Programı

Yazıcı parçası
Temizleme Aralığı
Temizleme Prosedürü
Yazıcı Kafası
Her beş (5) rulodan sonra yazdırılır.
Merdane (sürücü) silindiri
Yazdırma kalitesini iyileştirmek için gerektiğinde. (Merdane silindirleri kayarak baskı görüntüsünün bozulmasına ve en kötü senaryoda yüklenen yazdırma medyasının hareket etmemesine yol açabilir.)
Medya yolu
Gerektiğinde.
Lifsiz temizlik bezleri ve %90 izopropil alkolle nemlendirilmiş lifsiz yumuşak bezlerle iyice temizleyin. Alkolün tam olarak buharlaşmasını bekleyin. Bkz. Medya Yolunu Temizleme
Dahili
Gerektiğinde.
Toz ve partikülleri silmek veya yazıcıdan uzaklaştırmak için yumuşak bir bez parçası, fırça ya da basınçlı hava kullanın. Yağ ve pislik gibi kirleticileri çözmek için %90 izopropil alkol ve lifsiz bir temizleme bezi kullanın.
Harici
Gerektiğinde.
Toz ve partikülleri silmek veya yazıcıdan uzaklaştırmak için yumuşak bir bez parçası, fırça ya da basınçlı hava kullanın. Yazıcının dışı normal sabun ve su solüsyonları ile nemlendirilmiş bezle temizlenebilir. Solüsyonun yazıcı içine veya diğer alanlara kaçmasını önlemek için sadece minimum miktarda temizlik solüsyonu kullanın. Konektörleri veya yazıcının içini bu yöntemle temizlemeyin.
Etiket dağıtıcı seçeneği
Etiket dağıtma işlemlerini iyileştirmek için gerektiğinde.
Kesici seçeneği
Servis teknisyeni ile iletişime geçin. Kesici, operatörün bakımını yapabileceği bir bileşen DEĞİLDİR. Kesici ünitesinde kullanıcının bakımını yapabileceği parçalar yoktur.
Ancak kesici yuvasını (muhafaza) temizlemek için Dış Yüzey temizleme prosedürünü kullanabilirsiniz.
KESME UYARISI!
Kesici kapağını (yuva) asla çıkarmayın. Kesici mekanizması içine asla cisim ya da parmak sokmaya çalışmayın.
Kesici açıklığının veya bıçak mekanizmasının içini TEMİZLEMEYİN. Bıçakta yapıştırıcılar ve aşınmaya karşı koruma sağlayan özel bir kaplama vardır. Temizlemek, bıçağı mahvedebilir.
Kesiciyi temizlemek için onaylanmamış aletlerin, pamuklu çubukların, çözücülerin (alkol dahil) vb. kullanımı kesiciye zarar verebilir veya kesicinin ömrünü kısaltabilir ya da kesicinin sıkışmasına neden olabilir.