Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme
Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme

Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme

Şeridi yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.
Ambalajını çıkartıp yapışkan bandını çekerek şeridi hazırlayın.
Şeridin ve boş şerit göbeğinin burada gösterildiği gibi şerit göbeklerinin sol tarafında çentikler olduğunu doğrulayın. (Çentikler yoksa Zebra Markalı Olmayan 300 Metre Aktarım Şeridini Yükleme bölümünü inceleyin.)
1
Çentik (şeridin sol tarafında gerekli)
2
Yapışkan koruyucu şerit
3
74 metrelik şeridin sağ tarafında da çentikler bulunur
4
Sağ taraf (yazıcı ve rulo)
 1. Yazıcı açıkken yazıcının takma millerine boş şerit göbeği yerleştirin. Boş göbeğin sağ tarafını yay yüklü mile (sağ taraf) itin. Göbeği sol taraftaki milin göbeğinin merkeziyle hizalayıp çentikler birbirine kenetlenene kadar çevirin.
  İlk şerit takma göbeğinizi ambalaj kutusunda bulabilirsiniz. Sonrasında bir sonraki şerit rulosu için besleme milinden boş bir besleme göbeği kullanın.
 2. Yazıcının alt şerit besleme miline yeni bir şerit rulosu yerleştirin. Sağ mile itin ve sol tarafı takma göbeğindeki gibi kilitleyin.
 3. Şeridi, takma göbeğine takın. Yeni rulolar üzerindeki yapışkan bandı kullanın veya ince bir bant kullanın. Doğrudan göbeğe çekilmesi için şeridi hizalayın.
 4. Şerit takma haznesini üst tarafı arkaya doğru hareket ettirerek çevirin ve şeritteki gevşekliği giderin. Haznenin döndürülmesi takma şerit konumunun besleme şerit rulosuna hizalamanın tamamlanmasına yardımcı olur. Şerit liderinin tamamen şeritle kaplanmış olması gerekir.
 5. Medyanın yüklü olup yazdırmaya hazır olduğunu doğrulayın ve yazıcı kapağını kapatın.
 6. Yazıcının gücü AÇIK ise yazıcının minimum 20 cm (8 inç) medyayı ilerleterek gevşek bölümleri ve kırışık şeridi çıkarması (şeridi düzleştirmesi) için
  FEED
  (Besle) düğmesine basabilir ve millerdeki şeridi hizalayabilirsiniz. Aksi takdirde, Kurulum Sihirbazı tarafından kurulum işlemi sırasında sizden istenene kadar yazıcıyı AÇIK duruma getirmek için bekleyin.
 7. Yazıcı sürücüsü, uygulama yazılımı veya yazıcı programlama komutlarını kullanarak yazdırma modu ayarını Doğrudan Termal seçeneğinden Termal Aktarım olarak değiştirin.
  ZPL programlaması ile yazıcı işlemlerini kontrol ederken...
  Medya Türü ZPL II komutuna bakın (
  ^MT
  ve ZPL Programlama Kılavuzundaki talimatları izleyin).
  EPL Sayfa Modu ile yazıcı işlemlerini kontrol ederken...
  Seçenekler EPL komutuna bakın (
  O
  ) ve EPL Sayfa Modu Programlama Kılavuzundaki talimatları uygulayın).
  Bu, termal aktarım medyası için yazıcının sıcaklık profillerini ayarlar.
 8. Doğrudan Termal yazdırmadan Termal Aktarım yazdırmaya mod değişikliğini doğrulamak için bir yapılandırma etiketi yazdırın (bkz. Yapılandırma Raporu ile Test Yazdırması).
  Yazıcı yapılandırma durum raporundaki
  PRINT METHOD
  (YAZDIRMA YÖNTEMİ),
  THERMAL-TRANS
  (TERMAL AKTARIM) şeklinde olmalıdır.
Yazıcınız şimdi yazdırmaya hazır.