Siyah İşaretler ya da Çentikler için Hareketli Sensörü Ayarlama
Siyah İşaretler ya da Çentikler için Hareketli Sensörü Ayarlama

Siyah İşaretler ya da Çentikler için Hareketli Sensörü Ayarlama

Taşınabilir sensör, geçirgen (medya içini görür) ve yansıtıcı medya algılama sağlayan çift işlevli bir sensördür. Yazıcı, bu iki algılama yönteminden herhangi birini aynı anda kullanabilir. Siyah işaretli medyaya yazdırıyorsanız taşınabilir sensör, medyadaki işaretleri veya çentikleri algılayacak şekilde ayarlanmalıdır.
Siyah işaret algılama, medya arkasındaki sensörün kızılötesi ışınını sensör algılayıcısına geri yansıtmayan siyah işaretler, siyah çizgiler, çentikler ya da delikler gibi yansıtıcı olmayan yüzeyleri arar. Sensör ışığı ve siyah işaret algılayıcısı sensör kapağı altında yan yana konumlandırılmıştır.
Sensör, Web/Boşluk medyası için Varsayılan konum olan tek sensör konumuna sahiptir.
Sensörün tasarımı, yazıcının medya arkasındaki (veya medya astarında) siyah işaretlere ya da çentiklere (medyadaki delikler) sahip medyayı kullanmasını sağlar. Sensör, siyah işaretlerin veya çentiklerin ortasına hizalanır (medya rulosunun ortasına değil). Bu, Web/Boşluk algılama dizisinden kaçınmak içindir.
  1. Hareketli sensörün hizalama okunu, medyanın alt tarafındaki siyah işaretin ya da çentiğin ortasına yerleştirin.
  2. Sensör hizalamasını medyanın kenarından olabildiğince uzakta ancak sensör penceresinin %100'ü işarete denk gelecek şekilde ayarladığınızdan emin olun.
Yazdırma esnasında, medya ±1 mm bir taraftan diğer tarafa hareket edebilir (medya farklılıklarından ya da kullanım sırasında verilen hasar sebebiyle). Çentikler de medyaya hasar verebilir.