Yazıcınızı Bir Cihaza Bağlama (İşleme Genel Bakış)
Yazıcınızı Bir Cihaza Bağlama (İşleme Genel Bakış)

Yazıcınızı Bir Cihaza Bağlama (İşleme Genel Bakış)

Zebra yazıcılar, ağ ve fiziksel kablo bağlantılarını etkinleştirmek için çeşitli arabirim seçeneklerini ve yapılandırmalarını destekler.
 1. Yazıcıya nasıl bağlanacağınıza karar verin.
  ZD200 Serisi yazıcınız şu arabirim seçeneklerine ve yapılandırmalara sahiptir:
  • Evrensel Seri Veri Yolu (USB 2.0) arabirimi—Standart (kablo gereksinimleri için bkz. Arabirim Kablosu Gereksinimleri ve USB Arabirimi).
  • Ethernet/LAN—fabrikada takılan seçenek (kablo gereksinimleri için bkz. Arabirim Kablosu Gereksinimleri ve Ethernet (LAN, RJ-45)).
  • Dahili WiFi (802.11ac) ve Bluetooth Classic 4.1 (3.0 Uyumlu)—fabrikada takılan seçenek
   WiFi bağlantı seçeneğiyle donatılmış ZD200 Serisi yazıcılar Bluetooth Düşük Enerji (düşük hızlı bağlantı) özelliğini destekler. Android veya iOS cihazında çalışan yazılımı kullanarak bunları yapılandırabilirsiniz.
  Her fiziksel yazıcı iletişim arabirimi için kabloları ve benzersiz parametreleri gözden geçirdiğinizden emin olun. Bu, yazıcıyı doğru ayarlarla kurmanıza yardımcı olur. Ağın (Ethernet/WiFi) ve Bluetooth iletişiminin yapılandırılmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için zebra.com adresinde bulunan Kablolu ve Kablosuz Yazdırma Sunucusu Kullanım Kılavuzu ve Bluetooth Kablosuz Kılavuzuna bakın.
 2. Yazıcıyı KAPATIN (bkz. Güç Düğmesi).
 3. Yazıcıyı, seçtiğiniz bağlantı yöntemini (USB, Ethernet/LAN, WiFi veya Bluetooth) kullanarak yönetmek için kullanacağınız bilgisayara ya da cihaza bağlayın.
 4. Zebra Setup Utilities'i (ZSU) merkezi cihazınızdan çalıştırın (bkz. Yazıcı Yükleme Sihirbazını Çalıştırma).
  Merkezi cihaz, Windows OS için Kurulum bölümünde listelenen işletim sistemlerini çalıştıran bir Windows bilgisayar veya dizüstü bilgisayar, bir Android cihaz ya da bir Apple cihazı olabilir. Desteklenen yazıcı bağlantı seçenekleri Kablolu/Ethernet, USB ve Kablosuz, Bluetooth Classic ve Bluetooth Düşük Enerji (Bluetooth LE) şeklindedir.
  Zebra Setup Utilities (ZSU), bu arabirimleri kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. (ZSU kullanım kılavuzları için zebra.com/setup adresine gidin.)
  Yazıcıyı AÇMAK için Kurulum Sihirbazı tarafından istenene kadar bekleyin. Arayüz kablosunu takarken güç şalterini OFF (KAPALI) konumda tutun. İletişim kabloları takılıp çıkarılmadan önce güç kablosunun güç kaynağına ve yazıcının arkasındaki güç prizine takmanız gerekir.
  ZSU sihirbazı Zebra Windows sürücülerini yükler.
 5. ZSU yükleme sihirbazı sizden istediğinde yazıcıyı açın, ardından yazıcı kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.