Yazıcıyı Kurma (İşleme Genel Bakış)
Yazıcıyı Kurma (İşleme Genel Bakış)

Yazıcıyı Kurma (İşleme Genel Bakış)

 1. Yazıcıyı güç erişimi olan ve arabirim kablolarını bağlayabileceğiniz ya da sisteme kablosuz olarak bağlanabileceğiniz güvenli bir yere koyun.
 2. Yazıcıyı ve güç kaynağını topraklanmış bir AC güç kaynağına takın.
 3. Yazıcınız için medyayı seçin ve hazırlayın.
 4. Medyayı yükleyin (bkz. Rulo Medyanın Yüklenmesi).
 5. Yazıcıyı AÇIN (bkz. Güç Düğmesi).
 6. Yazıcıyı medyaya göre kalibre etmek için bir SmartCal Medya kalibrasyonu gerçekleştirin (bkz. SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme).
 7. Temel yazıcı çalışmasını doğrulamak için bir Yapılandırma Raporu yazdırın (bkz. Yapılandırma Raporu ile Test Yazdırması).
 8. Yazıcıyı KAPATIN.
 9. Kablolu veya kablosuz olarak cihazdan yazıcıya iletişim kurmak için bir yöntem seçin. Mevcut kablolu yerel bağlantılar, USB portu ve fabrikada takılan Ethernet (LAN) şeklindedir. Ayrıca, Windows OS için Kurulum bölümünde açıklandığı gibi bir WLAN veya Bluetooth bağlantısı da kullanabilirsiniz.
 10. Fiziksel bir bağlantı kullanıyorsanız yazıcı kablosunu yazıcı KAPALI durumdayken ağa veya ana bilgisayara bağlayın.
  Yazıcıyı AÇMAK için bekleyin. Önce Zebra Setup Utilities kullanarak sürücüleri yükleyin (ayrıntılar için bkz. Windows OS için Kurulum). Kurulum yardımcı programı, kurulum işleminin uygun bir noktasında yazıcıyı AÇMANIZI isteyecektir. Sürücüleri kurmadan önce merkezi cihazı yazıcıya bağladıysanız ve yazıcının gücünü AÇIK konuma getirdiyseniz bkz. Önce Yazıcı Sürücülerini Yüklemeyi Unutursanız Yapılacaklar.
 11. Kurulumun ikinci aşamasına başlayın: tipik olarak Windows OS için Kurulum.