Genel Yazıcı Tanılama
Genel Yazıcı Tanılama

Genel Yazıcı Tanılama

Yazıcınızın çalışma durumuyla ilgili bilgiler için tanılama raporlarını, kalibrasyon prosedürlerini ve diğer testleri kullanarak yazıcı sorunlarını tanılayabilirsiniz.
Otomatik test etme işlemini uygularken tam genişlikte medya kullanın. Medyanız yeteri kadar geniş değilse test etiketleri merdane (sürücü) silindiri üzerine yazdırılabilir.
Test ederken şu ipuçlarını göz önünde bulundurun:
  • Bu otomatik test etme işlemleri sırasında yazıcıya ana bilgisayardan veri göndermeyin. (Medyanız yazdırılan etiketten daha küçükse test etiketi bir sonraki etikete devam eder.)
  • Otomatik test etme işlemini tamamlanmadan önce iptal ederken, yazıcı gücünü daima önce KAPALI, ardından AÇIK konuma getirerek sıfırlayın.
  • Yazıcı dağıtım modundaysa ve astar aplikatör tarafından alınıyorsa etiketlerin uygun duruma geldikçe manuel olarak çıkarılması gerekir.
Diagnostik otomatik testleri yazıcı gücü AÇIK konuma getirirken özel bir kullanıcı arabirimi düğmesine veya düğme kombinasyonuna basılarak etkinleştirilir. İlk gösterge ışığı sönene kadar düğmeleri basılı tutun. Seçili otomatik test işlemi, yazıcının kendi gücünü test etme işleminin sonunda otomatik olarak başlar.