t-gk420d-ug-Manual-Calibration
Manuel Kalibrasyon

Manuel Kalibrasyon

Önceden baskılı medya kullanırken ya da yazıcı otomatik kalibrasyonu doğru yapmadığı zaman manuel kalibrasyon yapılması önerilir.
 1. Medyanın yüklendiğinden emin olun.
 2. Yazıcıyı açın.
 3. Yeşil durum ışığı bir kez yanıp sönene, sonra iki kez yanıp sönene ve yanıp sönme sayısı yedi yanıp sönmeye erişene kadar
  Feed
  (Besle) düğmesine basılı tutun.
  Feed
  (Besle) düğmesini bırakın.
 4. Yazıcı, kullanılan etiket astarı için medya sensörünü ayarlayacaktır. Ayarlama yapması bittikten sonra yazıcı kafasına bir etiket konumlanana kadar silindir otomatik olarak yükleme yapacaktır. Medya sensör ayarlarının bir profili (aşağıdaki örneğe benzeyen) yazdırılacaktır. Tamamlandığı zaman yazıcı yeni ayarları belleğe kaydeder ve yazıcı normal çalışmaya hazır konuma gelir.
 5. Feed
  (Besle) düğmesine basın. Bir adet boş etiketin tamamı yüklenecektir. Bu olmazsa yazıcıyı varsayılan ayara getirmeye (Feed (Besle) Düğmesi Modları bölümündeki dörtlü yanıp sönme dizisine bakın) ve tekrar kalibre etmeyi deneyin.
  Manuel kalibrasyon otomatik kalibrasyon işlevini devre dışı bırakır. Otomatik kalibrasyona dönmek için yazıcıyı varsayılan ayarlarına geri döndürün (Feed (Besle) Düğmesi Modları bölümündeki dörtlü yanıp sönme dizisine bakın).