Yazıcı Tanılama
Yazıcı Tanılama

Yazıcı Tanılama

Tanılama raporları, kalibrasyon prosedürleri, fabrika varsayılan ayarlarını geri yükleme ve diğer tanılamalar yazıcının durumu hakkında özel bilgiler sunar.
Otomatik test etme işlemini uygularken tam genişlikte medya kullanın. Medyanız yeteri kadar geniş değilse test etiketleri merdane (sürücü) silindiri üzerine yazdırılabilir.

Tanılama Test İpuçları

Yazıcı gücü AÇIK konuma getirildiği sırada özel bir kullanıcı arabirimi düğmesine veya düğme kombinasyonuna basılarak otomatik testler etkinleştirilir. İlk gösterge ışığı sönene kadar düğmeleri basılı tutun. Seçili otomatik test etme işlemi, normal başlatma işleminin sonunda otomatik olarak başlar.
  • Bu otomatik test etme işlemleri gerçekleştirilirken yazıcıya ana bilgisayardan veri göndermeyin. Medyanız yazdırılan etiketten daha küçükse test etiketi bir sonraki etikete devam eder.
  • Otomatik test etme işlemini tamamlanmadan önce iptal ederken, yazıcıyı daima önce KAPALI, ardından AÇIK konuma getirerek sıfırlayın.
  • Yazıcı dağıtım modundaysa ve astar aplikatör tarafından alınıyorsa operatör, etiketleri uygun duruma geldikçe manuel olarak almalıdır.