Termal Medya Türleri
Termal Medya Türleri
View content for :
Product:

Termal Medya Türleri

Yazıcı, burada ana hatlarıyla açıklanan çok çeşitli termal yazdırma medyalarını kullanabilir.
Zebra olarak ürün yelpazemizde, optimum yazdırma kalitesi ve uygun yazıcı performansı için toplam çözümün bir parçası olarak Zebra Onaylı Sarf Malzemelerinin kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Geniş bir kağıt, polipropilen, polyester ve vinil destesi yelpazesi yazıcının yazdırma özelliklerini geliştirmek ve yazıcı kafasının zamanından önce aşınmasını engellemek üzere özel olarak geliştirilmiştir.
ZD serisi yazıcılar, doğrudan termal medyayı açığa çıkarmak veya mürekkebi eritip medyaya aktarmak amacıyla ısı ve basınç kullanır.
Yazıcı çeşitli medya türleri kullanabilir:
 • Standart medya
  : Çoğu standart (aralıklı) medya, etiketleri tek tek yapıştıran ya da aralıksız etiketlerden oluşan bir diziyi yapıştırabilecek bir yapışkan astar kullanır.
 • Aralıksız rulo medya
  : Çoğu aralıksız rulo medya direkt termal medyadır (FAKS kağıdı gibi) ve makbuz ya da bilet tipi yazdırmalarda kullanılır.
 • Etiket destesi
  : Etiketler genelde en fazla 0,19 mm (0,0075 inç) kalınlığında ağır kağıttan yapılır. Etiket destesinde yapışkan veya astar yoktur ve tipik olarak etiketler arasında delikler vardır.
 • Yelpaze Kıvrımlı
  : Dikdörtgen bir yığın halinde katlanmış olarak gelen aralıklı medya. Yelpaze kıvrımlı medya boşluk/çentikli veya siyah işaretli medyadır.