Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme
Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme
View content for :
Product:

Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme

Merdane (sürücü silindiri) normalde temizlik gerektirmez. Normalde, kağıt ve astar tozu yazdırma işlemlerini etkilemeden birikebilir.
Yazıcının performansı, yazdırma kalitesi veya medya işleme açık bir şekilde kötü olduğunda merdaneyi (ve medya yolunu) temizleyin. Merdane, medyanızın yazdırma yüzeyi ve sürücü silindiridir. Temizlikten sonra yapışma veya sıkışma devam ederse merdaneyi değiştirmeniz gerekir.
Merdane silindirindeki kirler yazıcı kafasına zarar verebilir ya da medyanın yazdırma sırasında kaymasına veya yapışmasına sebep olabilir. Merdane üzerindeki yapışkan, kir, toz, yağ ve diğer kirleticilerin hemen temizlenmesi gerekir.
Merdaneyi fiber içermeyen bir temizleme çubuğuyla (Texpad çubuğu gibi) ya da tiftiksiz, temiz, nemli ve izopropil alkolle (minimum %99,7 saf) çok hafif ıslatılmış bir bezle temizleyin.
 1. Merdane Silindirini Çıkarma
 2. Kapağı (ve dağıtıcı takılıysa dağıtıcı kapısını) açın. Medyayı, silindir bölümünden çıkarın.
 3. Sağ ve sol taraftaki merdane mil yatağı serbest bırakma kollarını (1) yazıcının ön tarafına doğru çekip yukarı doğru çevirin.
  Merdane mil yatağının kilit açık konumuna çevrilmesini gösterir.
 4. Merdaneyi, mil yatağı kollarını (1) kullanarak yazıcının alt çerçevesinden çıkarın.
  Yazıcıdan çıkarılan merdane aksamını gösterir.
 5. Dişliyi ve iki yatağı merdane silindiri milinden kaydırın.
 6. Yalnızca Temizlik: Merdaneyi alkolle ıslatılmış temizleme çubuğuyla temizleyin. Ortadan dışarı doğru temizleyin. Tüm silindir yüzeyleri temizlenene kadar bu işlemi tekrarlayın. Yüksek miktarda yapışkan biriktiyse ya da etiket sıkışması varsa ilk temizleme işlemi yapışkanları ve yağları tamamen gideremeyeceğinden, kalan kirleticileri gidermek için yeni bir temizleme çubuğuyla işlemi tekrarlayın.
 7. Kullandıktan sonra temizleme çubuğunu atın ve tekrar kullanmayın.
 8. Yatakların ve sürücü dişlisinin merdane silindiri milinde olduğundan emin olun.
  Merdanenin tekrar kurulumunu ve yazıcıya takılmasını gösterir.
 9. Merdaneyi, dişliyle sola hizalayın ve yazıcının alt çerçevesine indirin.
 10. Sağ ve sol taraftaki merdane mil yatağı serbest bırakma tırnaklarını yazıcının arka tarafına doğru çevirip yerlerine oturtun.
 11. Dağıtıcı kapısını, medya kapağını veya yükleme etiketlerini kapatmadan önce bir dakika bekleyip yazıcının kurumasını bekleyin.