Ethernet (LAN, RJ-45)
Ethernet (LAN, RJ-45)
View content for :
Product:

Ethernet (LAN, RJ-45)

Kablolu Ethernet kablosu ile yazıcıya bağlayın.
Yazıcı, CAT 5 veya daha yüksek dereceli bir UTP RJ45 Ethernet kablosu (1) gerektirir.
Yazıcının dahili bir ağ yazdırma sunucusu vardır. Uyumlu bir Ethernet tabanlı ağda çalışmak üzere yazıcıyı yapılandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kablolu ve Kablosuz Yazdırma Sunucusu kullanıcı kılavuzunu inceleyin. Yazıcı, ağınızda çalışacak şekilde ayarlanmalıdır. Yazıcıdaki yerleşik yazdırma sunucusuna, yazıcının yazdırma sunucusu Web sayfalarından erişebilirsiniz.
Yazıcıya takılan kablolu Ethernet kablosunu gösterir.

Ethernet Durum/Etkinlik Göstergeleri

Yazıcıdaki Ethernet konektörü, arabirim durumunu sağlamak için kısmen görünen iki durum/etkinlik göstergesine sahiptir. Yazıcı, ağ çalışma durumu için de kullanıcı arabirim gösterge ışıklarına sahiptir. Daha fazla bilgi için bkz. Gösterge Işığı Şekillerinin Anlamı.
LED Durumu
Açıklama
Her ikisi de KAPALI
Tespit edilen Ethernet bağlantısı yok
Yeşil
100 Mbps bağlantı tespit edildi
Sarı renkte yanıp sönen Yeşil
100 Mbps bağlantı ve Ethernet etkinliği tespit edildi
Sarı
10 Mb/sn bağlantı tespit edildi
Yeşil renkte yanıp sönen Sarı
10 Mb/sn bağlantı ve Ethernet etkinliği tespit edildi

Ağ Erişimi için bir IP Adresi Atama

Bir Ethernet ağındaki (LAN ve WLAN) tüm cihazlar bir ağ IP (Internet Protokolü) adresi gerektirir. Yazdırma ve yazıcı yapılandırması amacıyla yazıcıya erişim için yazıcının IP adresi gerekir. Bir IP adresi atamanın beş yolu şu şekildedir:
 • DHCP (Dinamik Ana Bilgisayar Bağlantı Protokolü) - Varsayılan ayar
 • Zebra Setup Utility Programları (ZebraDesigner Windows yazıcı sürücüsünü içerir)
 • Telnet
 • Mobil Uygulamalar
 • ZebraNet Bridge

Kişisel Ağlar için DHCP

Yazıcı varsayılan olarak DHCP ile bir Ethernet LAN ya da Wi-Fi ağı üzerinde çalışacak şekilde ayarlanır. Bu ayar asıl olarak kişisel ağlara yöneliktir. Yazıcı her açıldığında ağ otomatik olarak yeni bir IP adresi sağlar. Windows yazıcı sürücüsü yazıcıya bağlantı için Statik bir IP adresi sunar. Yazıcının ilk kurulumundan sonra atanmış IP adresi değiştirildiyse yazıcıya erişmek için yazıcı sürücüsünde ayarlı IP adresi değiştirilmelidir.

Yönetilen Ağlar

Yazıcının yapılandırılmış bir ağda (LAN veya Wi-Fi) kullanımı, ağ yöneticisinin yazıcıya bir Statik IP adresi atamasını ve ağda düzgün çalışma için gerekli diğer ayarları yapmasını gerektirir.

 • Kullanıcı Adı:
  admin
 • Parola:
  1234