Bluetooth Modu İşlevleri ve İletişim
Bluetooth Modu İşlevleri ve İletişim

Bluetooth Modu İşlevleri ve İletişim

bluetooth.minimum_security_mode SGD, yazıcının Bluetooth bağlantısı kuracağı güvenlik seviyesini belirler. Yazıcılarda güvenlik modunu ve güvenlik ayarlarını değiştirmek için Zebra Setup Utilities'i kullanın.
ZQ220 Plus yazıcıda ayrıca Bluetooth için bağ kurma özelliği de vardır. Cihazların açma-kapamalar ve bağlantı kesintileri sonrasında da eşleşmiş durumda kalmaları için yazıcı, eşleştirme bilgisini önbelleğe alır. Bu, her bağlantı kurulumunda yeniden eşleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.
bluetooth.bonding SGD varsayılan olarak açıktır.
Ayrıca, yazıcılar bir el cihazı ve yazıcının altındaki MAC Adresi etiketi aracılığıyla bir "Tara ve Eşleştir" işlevini destekler.
Bluetooth İletişimleri
1
MAC Adres Etiketi
ZQ220 Plus yazıcı ayrıca pasif Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisine sahiptir. Kullanıcılar, yazıcının üst tarafında bulunan Print Touch özelliğini kullanarak, NFC teknolojisini destekleyen bir el cihazıyla otomatik olarak eşleşebilirler. NFC etiketinde yazıcının BDADDR'si etiketin üzerinde bulunan bir URL'de kodlanmıştır. NFC el cihazının yazıcıdaki Print Touch simgesine dokunmasıyla, el cihazı yazıcıya bağlanır ve eşleştirilir (bkz. Yakın Alan İletişimi (NFC) Kullanımı.