Czyszczenie
Czyszczenie

Czyszczenie

Podczas czyszczenia drukarki użyj jednego z następujących materiałów eksploatacyjnych, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom:
Produkty do czyszczenia
Produkty do czyszczenia
Liczba w zamówieniu
Przeznaczenie
Pióra do czyszczenia (105950-035)
12 sztuk w zestawie
Czyszczenie głowicy drukującej
Waciki do czyszczenia (105909-057)
25 sztuk w zestawie
Czyszczenie ścieżki, prowadnic i czujników nośnika
Materiały do czyszczenia można zamówić pod adresem zebra.com/supplies.
Proces czyszczenia trwa zaledwie kilka minut przy wykonywaniu czynności opisanych poniżej.
Proces czyszczenia
Część drukarki
Metoda
Częstotliwość
Głowica drukująca
Odczekaj minutę, aż głowica drukująca ostygnie, a następnie za pomocą nowego pióra oczyść ciemną linię na głowicy drukującej, czyszcząc ją od środka do zewnętrznych krawędzi głowicy. Patrz Czyszczenie głowicy drukującej.
Po każdej rolce nośnika.
Wałek dociskowy
Wyjmij wałek dociskowy, aby go wyczyścić. Wyczyść dokładnie wałek za pomocą alkoholu medycznego o stężeniu 90% oraz wacika lub niestrzępiącej się ściereczki. Patrz Czyszczenie i wymiana wałka dociskowego.
W razie potrzeby.
Listwa odklejania
Dokładnie wyczyść listwę odklejania alkoholem medycznym o stężeniu 99% i wacikiem do czyszczenia niezawierającym włókien. Pozwól, aby alkohol wywietrzał, a drukarka całkowicie wyschła.
Ścieżka nośnika
Od zewnątrz
Użyj szmatki zwilżonej wodą.
Od wewnątrz
Delikatnie wytrzyj drukarkę.
Kleje i materiał nośnika mogą z czasem przenosić się na elementy drukarki wzdłuż ścieżki nośnika, w tym na wałek dociskowy i głowicę drukującą. Nagromadzenie się tego materiału może powodować gromadzenie się kurzu i zanieczyszczeń. Niewyczyszczenie głowicy drukującej, ścieżki nośnika i wałka dociskowego może spowodować niezamierzone usunięcie etykiet, zablokowanie etykiet i ewentualne uszkodzenie drukarki.
Użycie zbyt dużej ilości alkoholu może spowodować zanieczyszczenie elementów elektronicznych, które wymagają dużo dłuższego czasu schnięcia, zanim drukarka będzie działać prawidłowo.