Czyszczenie i wymiana wałka dociskowego
Czyszczenie i wymiana wałka dociskowego
View content for :
Product:

Czyszczenie i wymiana wałka dociskowego

Standardowy wałek dociskowy (rolka napędowa) zazwyczaj nie wymaga czyszczenia. Kurz z papieru i podkładu może się gromadzić bez wpływu na drukowanie. Zanieczyszczenia na wałku dociskowym mogą uszkodzić głowicę drukującą lub spowodować poślizg lub przywieranie nośnika podczas drukowania. Klej, brud, pył, oleje i inne zanieczyszczenia należy niezwłocznie usunąć z wałka dociskowego.
Wałek dociskowy (i ścieżkę nośnika) należy czyścić, gdy wydajność drukarki, jakość druku lub obsługa nośników znacznie się pogorszyła. Wałek dociskowy to powierzchnia druku i rolka napędowa dla danego nośnika. Jeśli przywieranie lub zacinanie nie ustępuje nawet po czyszczeniu, należy wymienić wałek dociskowy.
Do czyszczenia wałka dociskowego można użyć pozbawionego włókien wacika (takiego jak wacik Texpad) lub czystej i niestrzępiącej się wilgotnej ściereczki, która została delikatnie nasączona alkoholem medycznym (stężenie 99% do zastosowań medycznych).
 1. Otwórz pokrywę (i drzwiczki podajnika). Usuń nośnik z obszaru wałka dociskowego.
 2. Dociśnij wypustki zwalniające płytę dociskową po prawej i lewej stronie na zewnątrz, a następnie obróć je w górę.
  1
  Łożyska rolki dociskowej
 3. Unieś wałek dociskowy ponad dolny korpus drukarki.
 4. Wyczyść płytę szklaną czystym wacikiem zwilżonym alkoholem medycznym o stężeniu 99.7%. Czyść od środka na zewnątrz. Powtarzaj tę procedurę, aż wszystkie powierzchnie wałka zostaną wyczyszczone. W przypadku dużego nagromadzenia kleju lub zacięcia etykiety powtórz czynność nowym, podobnie zwilżonym wacikiem, aby usunąć pozostałe zanieczyszczenia. Na przykład kleje i oleje można rozcieńczyć podczas wstępnego czyszczenia, ale nie zostaną całkowicie usunięte.
 5. Zamontuj wałek dociskowy w drukarce. Po użyciu wyrzuć waciki do czyszczenia. Ponowne ich użycie powoduje zanieczyszczenie wcześniej oczyszczonych powierzchni.
 6. Sprawdź, czy łożyska i koło zębate napędu znajdują się na wałku dociskowym.
 7. Wyrównaj wałek dociskowy z łożyskami do lewej i opuść go na dolny korpus drukarki.
 8. Obróć wypustki w oryginalne pozycje w celu ich zablokowania.
Pozostaw drukarkę do wyschnięcia przez minutę przed zamknięciem drzwiczek podajnika, pokrywy nośnika i załadowaniem etykiet.