Manuel Medya Kalibrasyonu
Manuel Medya Kalibrasyonu

Manuel Medya Kalibrasyonu

Yazıcıyı yüklenen medyaya göre manuel olarak kalibre etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.
Bu Advanced (Gelişmiş) mod, genellikle SmartCal (Akıllı Kalibrasyon) sırasında yazıcıyı düzgün tanınmamış medyaya kalibre etmek için kullanılır.
Manuel kalibrasyonu birkaç kez gerçekleştirmeniz gerekebilir. Bu, yazıcı kalibrasyon işlemini tamamlayana ve hazır duruma dönene kadar medya sensörünün her seferinde hareket ettirilmesini içerir.
 1. Yazıcıyı Advanced Mode (Gelişmiş Mod) moduna getirin (bkz. Gelişmiş Modu Etkinleştirme) ve STATUS (DURUM) göstergesi () sarı renkte yanarken
  PAUSE
  (DURAKLAT) () düğmesine basın.
  SUPPLIES (SARF MALZEMELERİ) göstergesi () sarı renkte yanıp söndükten sonra PAUSE (DURAKLAT) göstergesi () yanıp söner.
 2. Yazıcıyı açın ve etiket/boşluk (aktarıcı) algılama için medya sensörünün merkez konumda olduğunu doğrulayın.
  1
  Sensör hizalama anahtarı
  2
  Hizalama oku (varsayılan konum)
  Siyah işaret ya da çentik medya için medya sensörünüzün işaret ya da çentiği görmek üzere uygun konumda olduğundan emin olun.
  Etiketin önünde veya astarın arkasında baskı bulunan önceden yazdırılmış medyalar için sensörü, önceden yazdırılan alanları minimum algılayacağı/bunlarla en az karşılaşacağı konuma yere yerleştirin.
 3. Astardan 80 mm'lik (3 inç) etiket çıkarın ve ardından astarın etiketsiz alanını, ilk etiketin ön kenarı medya kılavuzlarının altında olacak şekilde merdane (sürücü) silindirinin üzerine yerleştirin.
 4. Yazıcıyı kapatın ve
  PAUSE
  (DURAKLAT) () düğmesine bir kez basın.
  Yazıcı medya astarını ölçerken Medya göstergesi () yanıp söner. İşlem tamamlandığında Duraklat göstergesi () yanıp sönmeye başlar.
 5. Yazıcıyı açın ve medyayı, bir etiket doğrudan hareketli sensör üzerinde olacak şekilde yerleştirin.
 6. Yazıcıyı kapatın.
 7. CANCEL
  (İPTAL) () düğmesine bir kere basın.
Yazıcı birkaç etiket besleyecek ve bunları ölçecektir. Yazıcı, doğru medya türünü (boşluk, siyah işaret ya da çentik) belirleyebiliyorsa Ready (Hazır) duruma döner.