Yazıcı Tanılama
Yazıcı Tanılama

Yazıcı Tanılama

Yazıcınızı çalıştırmanıza ve sorunları tanılamanıza yardımcı olmak için çeşitli tanılama araçları ve prosedürleri mevcuttur. Bunlar arasında yazıcı yapılandırma ve ağ yapılandırma raporları, tanılama raporları, kalibrasyon prosedürleri ve gerekirse yazıcı ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri yükleme özelliği bulunur.
Otomatik test gerçekleştirirken tam genişlikte medya kullanın. Medya yeteri kadar geniş değilse test etiketleri merdane (sürücü) silindiri üzerine yazdırılabilir.

Tanılama Test İpuçları

Yazıcı otomatik testini başlatmak için yazıcının gücünü AÇIK konuma getirirken belirli bir kullanıcı arabirimi düğmesine veya düğme kombinasyonuna basmanız gerekir. İlk gösterge ışığı sönene kadar düğmeleri basılı tutun. Seçili otomatik test etme işlemi, normal başlatma işleminin sonunda otomatik olarak başlar.
  • Bu otomatik test etme işlemleri gerçekleştirilirken yazıcıya merkezi cihazdan veri göndermeyin.
  • Medyanız yazdırılan etiketten daha küçükse test etiketi bir sonraki etikete devam eder.
  • Otomatik test işlemini tamamlanmadan önce iptal ederken, yazıcı gücünü daima önce KAPALI, ardından AÇIK konuma getirerek sıfırlayın.
  • Yazıcı, yazıcı raporlarını dağıtıyorsa ve astar aplikatör tarafından alınıyorsa raporları uygun duruma geldikçe manuel olarak kaldırın.