Bir Medya Sonu Durumunu Tespit Etme ve Giderme
Bir Medya Sonu Durumunu Tespit Etme ve Giderme

Bir Medya Sonu Durumunu Tespit Etme ve Giderme

Medyanız bittiğinde, yazıcınız bir medya sonu durumu bildirir. STATUS (DURUM) Göstergesi kırmızı renkte yanıp söner ve SUPPLIES (SARF MALZEMELERİ) göstergesi kırmızı renkte yanar. Bu, normal medya kullanım döngüsünün bir parçasıdır.
Bir medya sonu durumunu gidermek için:
 1. Yazıcıyı açın.
  Medya sonu uyarısı sırasında medya genellikle rulonun sonunda veya neredeyse rulonun sonundadır ve astarda bir etiket eksiktir.
 2. Kalan medya ve rulo göbeğini çıkarın.
 3. Yeni bir medya rulosu takın.
  Aynı medyadan daha fazlasını yüklüyorsanız...
  Yeni medyayı yükleyin ve yazdırmaya devam etmek için
  FEED
  (BESLE) (İlerlet) düğmesine bir kez basın.
  Yüklediğiniz yeni medya bu yazıcıyla kullanılan önceki medyayla aynı DEĞİLSE (farklı boyut veya uzunluk ya da farklı bir satıcı veya parti)...
  En iyi yazdırma sonuçlarını elde etmek için yeni medyayı yükleyin ve SmartCal prosedürünü kullanarak yazıcıyı yeni medyaya kalibre edin.
  Farklı boyutta (uzunluk veya genişlik) medya yüklerseniz genellikle menüyü kullanarak veya yazıcı programlama komutlarını kullanarak yazıcı ayarlarını değiştirerek programlanan medya boyutlarını veya etkin etiket formatını değiştirmeniz gerekecektir.
Zaman zaman etiket rulonuzun sonu yerine ortasında bir yerde bir etiket eksik olabilir. Bu, yazıcının bir medya çıkışı uyarısı yapmasına neden olabilir. Bu uyarı durumunu gidermek için:
 1. Sonraki etiket merdane silindirine gelene dek medyayı eksik etiketi geçecek şekilde dışarı çekin.
 2. Yazıcıyı kapatın.
 3. FEED
  (BESLE) (İlerlet) düğmesine bir defa basın.
Yazıcı, yazdırmaya devam etmek üzere etiket konumunu yeniden senkronize eder.