SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme
SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme

SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme

Yazıcı, yazdırmadan önce en uygun çalışma için medya parametrelerini ayarlamalıdır. Bunu yapmak için medya türünü (web/boşluk, siyah işaret/çentik veya sürekli) ve yazdırma için ölçüm medyası özelliklerini otomatik olarak belirler.
 1. Medyanın (termal aktarım modunu kullanıyorsanız aynı zamanda şeridin de) yazıcıya uygun bir şekilde yüklendiğinden ve yazıcının üst kapağının kapalı olduğundan emin olun.
 2. Yazıcıyı açmak için
  POWER
  (GÜÇ) düğmesine basın ve yazıcı Hazır durumda olana kadar bekleyin.
  STATUS (DURUM) Göstergesi, sabit yeşil renkte yanar.
 3. PAUSE
  (DURAKLAT) ve
  CANCEL
  (İPTAL) düğmelerine aynı anda iki saniye boyunca basılı tutun ve bırakın.
  Yazıcı birkaç etiketi besleyip ve ölçerek medya algılama seviyelerini ayarlar. Ölçümü tamamladığında, STATUS (DURUM) göstergesi sabit yeşile döner.
Belirli bir medyada yapılan ilk kalibrasyondan sonra, kullanılan önceki medyalar (medya türü, satıcı, parti, boyut vb.) aynı türde olduğu sürece yeni yüklenen medya için ek kalibrasyonlara gerek yoktur. Yazıcı yeni yüklenen medyayı otomatik olarak ölçer ve yazdırma sırasında özelliklerindeki küçük değişikliklere göre ayarlar.
Aynı gruptan yeni bir medya rulosu yükledikten sonra, sadece
FEED
(BESLE) (İlerlet) düğmesine bir veya iki kez basarak etiketleri senkronize edebilir ve medya ayarını yazdırma olarak değiştirebilirsiniz.
Yazıcı medyayı tanıyamaz ve medyaya göre doğru şekilde kalibre olmazsa bkz. Manuel Medya Kalibrasyonu.