Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme
Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme

Zebra Aktarım Rulo Şeridini Yükleme

Şeridi yüklemeden önce burada açıklanan hazırlık adımlarını tamamladığınızdan emin olun.
Ambalajını çıkartıp yapışkan bandını çekerek şeridi hazırlayın.
Şeridin ve boş şerit göbeğinin burada gösterildiği gibi şerit göbeklerinin sol tarafında çentikler olduğunu doğrulayın. (Aksi takdirde bkz. Zebra Marka Olmayan 300 Metre Aktarım Şeridini Yükleme.)
a
Çentik (şeridin sol tarafında gerekli)
b
Yapışkan koruyucu şerit
c
74 metrelik şeridin sağ tarafında da çentikler bulunur
d
Sağ taraf (yazıcı ve rulo)
 1. Yazıcı açıkken yazıcının takma millerine boş şerit göbeği yerleştirin.
  İlk şerit takma göbeğinizi ambalaj kutusunda bulabilirsiniz. Sonrasında bir sonraki şerit rulosu için besleme milinden boş bir besleme göbeği kullanın.
 2. Boş göbeğin sağ tarafını, göbeği sol taraftaki milin merkeziyle hizalayarak yay yüklü mile (sağ taraf) itin. Ardından, çentikler hizalanana ve kilitlenene kadar çekirdeği döndürün.
 3. Yazıcının alt şerit besleme miline yeni bir şerit rulosu yerleştirin. Sağ mile doğru itin ve sol tarafı sol besleme miline kilitleyin.
 4. Şeridi, takma göbeğine takın. Yeni rulolar üzerindeki yapışkan bandı veya ince bir bant kullanın. Doğrudan göbeğe çekilmesi için şeridi hizalayın.
 5. Şerit takma haznesini üst tarafı arkaya doğru hareket ettirerek çevirin ve şeritteki gevşekliği giderin. Takma şerit konumunun şerit besleme rulosuna hizalamayı tamamlamak için hazneyi döndürün. Şerit liderinin tamamen şeritle kaplanmış olması gerekir.
 6. Medyanın doğru şekilde yüklü olup yazdırmaya hazır olduğunu doğrulayın, ardından yazıcı kapağını kapatın.
 7. Yazıcı gücü AÇIK ise medyayı en az 20 cm (8 inç) ilerleterek şeridi düzleştirmek, gevşek bölümleri ve şerit kırışıklıklarını gidermek ve millerdeki şeridi hizalamak için
  FEED
  (BESLE) düğmesine basın.
 8. Yazıcı sürücüsü, uygulama yazılımı veya yazıcı programlama komutlarını kullanarak baskı modu ayarını DIRECT THERMAL (DOĞRUDAN TERMAL) yerine THERMAL TRANSFER (TERMAL AKTARIM) olarak değiştirin.
  Yazıcı, Doğrudan Termal modda ve şerit de yüklendiğinde doğrudan termal medya yüklenmiş olarak yazdıramaz. Şerit yüklenmiş olarak Doğrudan Termal modda yazdırmaya çalışmak, şerit içeride yazdırma hatasına neden olur.
  ZPL programlaması kullanarak yazıcı işlemlerini kontrol ederken...
  Medya Türü ZPL II komutuna (
  ^MT
  ) bakın ve ZPL Programlama Kılavuzundaki talimatları izleyin.
  EPL Sayfa Modu kullanarak yazıcı işlemlerini kontrol ederken...
  Seçenekler EPL komutuna (
  O
  ) bakın ve EPL Sayfa Modu Programlama Kılavuzundaki talimatları uygulayın.
 9. Doğrudan Termal yazdırmadan Termal Aktarım yazdırmaya mod değişikliğini doğrulamak için bir yapılandırma raporu yazdırın. Bu raporun yazdırılmasına ilişkin yönergeler için bkz. Yazıcı ve Ağ Yapılandırma Raporları Yazdırma (CANCEL Otomatik Testi).
  Yazıcı yapılandırma raporundaki
  PRINT METHOD
  ,
  THERMAL-TRANS
  şeklinde olmalıdır.