Yazıcı için bir Konum Seçme
Yazıcı için bir Konum Seçme

Yazıcı için bir Konum Seçme

Optimal yazdırma işlemleri için yazıcı ve medya, makul sıcaklıklarda olan, temiz ve güvenli bir yer gerektirir
Yazıcı için aşağıdaki koşullara uygun bir konum seçin:
Durum
Açıklama
Yüzey
Yazıcıyı medya yüklü şekilde tutmak için sağlam, düz ve yeterli boyut ve güçte olmalıdır (veya yelpaze kıvrımlı medya ise medya yüzeye yerleştirildiğinde dengeli ve sağlam olmalıdır).
Boşluk
Yazıcının çalışma konumu, yazıcıyı açmak (medya erişimi ve temizlik için) ve bağlantı ve güç kablolarına erişim için yeterli boşluğa sahip olmalıdır. Düzgün havalandırma ve soğutma sağlamak için yazıcının her iki yanında açık alan bırakın.
Hava akışını engelleyip yazıcının aşırı ısınmasına neden olabileceğinden yazıcı tabanının altına ya da çevresine herhangi bir dolgu veya sönümleyici malzeme koymayın.
Güç
Yazıcıyı elektrik prizine kolayca erişebilecek şekilde ayarlayın.
Veri iletişim arabirimleri
Kablolar ile Wi-Fi ya da Bluetooth erişim mesafesinin, iletişim protokolü standardı veya yazıcı ürün veri sayfasında belirtilen maksimum mesafeyi aşmadığından emin olun. Telsiz sinyal gücü, fiziksel engeller (cisimler, duvarlar vb.) nedeniyle düşebilir.
Veri kabloları
Kablolar; güç kabloları ya da kablo boruları, floresan lamba, trafolar, mikrodalga fırınlar, motorlar veya diğer elektriksel parazit kaynaklarının yanından ya da yakınından geçmemelidir. Bu parazit kaynakları iletişim, ana sistemin çalışması ve yazıcı işlevinde sorunlara neden olabilir.
Çalışma koşulları
Yazıcınız çok çeşitli ortamlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Çalışma sıcaklığı: 40°F ila 105°F (5°C ila 41°C)
  • Çalışmaya uygun nem aralığı: %10 ila %90 yoğuşmasız
  • Çalışmadığı zamanlarda muhafaza edilecek sıcaklık aralığı: -40°F ila 140°F (-40°C ila 60°C)
  • Çalışmadığı zamanlardaki nem: %5 - %95 yoğuşmasız