Uyarı: Şerit İçeride - Yalnızca ZD421 Şerit Kartuş Yazıcıları
Uyarı: Şerit İçeride - Yalnızca ZD421 Şerit Kartuş Yazıcıları

Uyarı: Şerit İçeride - Yalnızca ZD421 Şerit Kartuş Yazıcıları

Bu uyarıyı gördüğünüzde yazıcıya bir yazdırma komutu gönderilmiştir ve yazıcı, şerit takılı şekilde Doğrudan Termal modundadır. Yazıcı, biri Doğrudan Termal diğeri ise Termal Aktarım yazdırma modu olmak üzere iki ısı ayarına sahiptir. Bu ayarlar, aynı ayar düzeyinde eşdeğer yazdırma yoğunluğuna/koyuluğuna sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Doğrudan Termal modda şerit kullanılmaz.
Durum göstergesi uyarısı:
Olası nedenler ve çözümler:
 • Yazıcı Doğrudan Termal Moda ayarlıyken (ve doğrudan termal medya üzerine yazdırıyorken) yazıcıda bir Şerit Kartuşu vardır. Yazıcıyı KAPALI konuma getirmeden şerit kartuşunu yazıcıdan çıkartın. Yazıcıyı kapatın. Yazıcının yazdırma işlemine devam etmesi için
  FEED
  (BESLE) düğmesine veya
  PAUSE
  (DURAKLAT) düğmesine bir kez basmanız gerekebilir.
 • Aktarım medyası ve şerit kartuş kullanarak yazdırmayı denerken yazıcı hatalı olarak Doğrudan Termal moda ayarlanmış. PRINT METHOD'ı (Yazdırma Yöntemi) THERMAL TRANS (Termal Aktarım) moduna değiştirin. Bu yazdırma işi için gönderilen yazdırma formatı (formu) bir
  ^MTT
  yerine
  ^MTD
  ile ayarlanmış Doğrudan Termal moda sahip olabilir. ZPL Programlama Kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz: http://zebra.com/manuals.
 • Bu ayarı değiştirmek için:
  • Ayarı değiştirmek için yazıcının renkli dokunmatik ekran kullanıcı arabirimini (varsa) kullanın. Bkz. Print (Yazdır) > Print Quality (Yazdırma Kalitesi) > Print Type (Yazdırma Türü).
  • PRINT METHOD'a (Yazdırma Yöntemi) erişmek ve bunu THERMAL TRANS (Termal Aktarım) moduna ayarlamak için Ethernet (LAN veya WLAN) yazıcının Yazdırma Sunucusu web sayfasını kullanın. Yazdırma sunucusu kullanıcı arabiriminde nasıl gezineceğinizi öğrenmek için bkz. Print (Yazdır) > Print Quality (Yazdırma Kalitesi) > Print Type (Yazdırma Türü).