Uyarı: Media Out (Medya Sonu)
Uyarı: Media Out (Medya Sonu)

Uyarı: Media Out (Medya Sonu)

Bir yazdırma komutu;
FEED
(BESLE) düğmesine basılmış veya bir yazdırma işi devam ediyor ancak yazıcı, yazdırma yolunda medya algılayamıyor.
Durum göstergesi uyarısı:
Ekran uyarısı:
Olası nedenler ve çözümler:
 • Yazıcıda medya (rulo) yoktur. Tercih ettiğiniz medyayı yazıcıya takın ve yazıcıyı kapatın. Bkz. Rulo Medya Türleri ve Takma. Yazıcının yazdırmaya devam etmesini sağlamak için
  FEED
  (BESLE) düğmesine bir kez basmanız veya
  PAUSE
  (DURAKLAT) öğesine basmanız gerekebilir.
 • Yazıcı, ruloda eksik bir etiket algıladı. Yazıcıyı açın: Bir etiket rulosunun sonundaki iki etiket arasındaki ruloda eksik etiket varsa bu, rulonun sonunu belirtmek için etiket rulosu üreticisi tarafından kullanılan bir yöntemdir. Bkz. Bir Medya Sonu Durumunu Tespit Etme ve Giderme. Boş medya rulosunu değiştirip yazdırmaya devam edin. Yazıcıyı kapatmayın; aksi halde yazdırma işinizi kaybedersiniz.
 • Yanlış ayarlanmış medya sensörü. Medya sensörünün konumunu kontrol edin. Bkz. Hareketli Sensör Ayarı. Sensör konumu ayarlandıktan sonra yazıcının medya için kalibre edilmesi gerekebilir. Bkz. SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme ve Print (Yazdır) > Sensors (Sensörler) > Manual Calibration (Manuel Kalibrasyon).
 • Yazıcı, sürekli olmayan (etiketler veya siyah işaret) medyaya ayarlı ancak sürekli medya yüklü. Medya sensörünün konumunun varsayılan merkezi konumda olduğunu doğrulayın. Bkz. Hareketli Sensör Ayarı. Sensör konumu ayarlandıktan sonra yazıcının medya için kalibre edilmesi gerekebilir. Bkz. SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme.
 • Medya sensörü kirli. Üst Web (Boşluk) Sensör Dizesini ve alt Hareketli Medya sensörlerini temizleyin. Bkz. Sensörü Temizleme. Medyanızı tekrar yükleyin, Hareketli Medya sensörünün konumunu medyanıza göre ayarlayın ve yazıcıyı medya için yeniden kalibre edin. Bkz. Hareketli Sensör Ayarı, Rulo Medya Türleri ve Takma, ve SmartCal Medya Kalibrasyonu Gerçekleştirme.
 • Yazıcı, bellekteki olası veri bozulması veya hatalı bileşenler nedeniyle medyayı algılayamıyor. Yazıcının ürün yazılımını yeniden yükleyin. Bkz. Yazıcı Ürün Yazılımını Güncelleme. Bu işlemler sorunu gidermezse bir servis teknisyenini arayın.