Sorun: Genel Yazdırma Kalitesi Sorunları
Sorun: Genel Yazdırma Kalitesi Sorunları

Sorun: Genel Yazdırma Kalitesi Sorunları

Yazıcı görüntüsü doğru görünmüyor.
Olası neden ve çözümler:
  • Yazıcı yanlış koyuluk seviyesine ve/veya baskı hızına ayarlı. Uygulamanız için ideal koyuluk ve hız ayarlarını belirlemek amacıyla Yazdırma Kalitesi Raporu (FEED (BESLE) otomatik testi) gerçekleştirin. Yazdırma hızını üreticinin medyanız (yazdırma malzemesi ve şeritler) için belirlediği maksimum nominal hızın üzerinde bir hıza ayarlamayın. Bkz. Yazdırma Kalitesi Raporu Oluşturma (FEED (BESLE) Otomatik Testi) ve Yazdırma Kalitesini Ayarlama.
  • Yazıcı kafası kirli. Yazıcı kafasını temizleyin. Bkz. Yazıcı Kafasını Temizleme.
  • Merdane silindiri kirli veya hasarlı. Merdaneyi temizleyin veya değiştirin. Merdaneler aşınabilir veya hasar görebilir. Bkz. Merdaneyi Temizleme ve Değiştirme.
  • Yazıcı kafası yıpranmış. Yazıcı kafasını değiştirin. Yazıcı kafası yıpranabilir veya hasar görebilir. Bkz. Yazıcı Kafasını Temizleme.
  • Termal aktarım yazdırma sırasında yazdırma bulanık görünüyor, üzerinde kara lekeler var veya baskı üzerinde herhangi bir deseni olmayan boşluk ya da delikler mevcut. Yazdırma malzemesi (parafin, parafin-reçine veya reçine), kullanılan malzemeyle (kağıt, medya kaplama veya sentetik) eşleşmiyor olabilir. Yazıcıyı, şerit kartuşun önerilen maksimum yazdırma hızından daha yüksek bir hıza ayarlamayın. Şerit kartuş özelliklerini okuma hakkında bilgi için bkz. Şerit Kartuşu Programlama Komutları.
  • Yanlış güç kaynağı kullanıyor olabilirsiniz. Bu yazıcı ile gelen güç kaynağını kullandığınızdan emin olun.