Astarsız Seçeneklerini Kullanma
Astarsız Seçeneklerini Kullanma

Astarsız Seçeneklerini Kullanma

Astarsız Medya Yırtma ve Kesici seçenekleri standart medya yazıcıları gibi işler. Bu seçenekler, yazdırılmış ve sunulmuş etiketin yazıcıdan alındığını algılayan ilave bir sensör barındırır.
Astarsız yazıcılar, yazıcı ve medya yolu alanlarında merdane (sürücü) silindiri ve özel yapışmaz yüzeyleri azami düzeye çıkaran özel temizleme işlemleri gerektirir.
Astarsız yazdırma seçeneği, her bir etiket arasında duran bir çok etiketli format/form yazdırmanıza izin verir. Dağıtılmış (soyulmuş) etiketin sökülmesi, tüm etiketler yazılana dek yazıcının yazdırmasını ve bir sonraki etiketi dağıtmasını tetikler.
Dağıtım modunu kullanmak için yazıcı sürücüsünde ya da Zebra Setup Utility'de Zebra Setup Utility Configure Printer Settings (Yazıcı Ayarlarını Yapılandır) sihirbazı ile MEDIA HANDLING (MEDYA KULLANIMI) seçeneğini PEEL-OFF (ÇIKARMA) olarak ayarlayın.
Alternatif olarak yazıcıya uygun ZPL programlama komutlarını gönderebilirsiniz. ZPL'de programlarken, yazıcıyı dağıtıcı seçeneğini kullanacak şekilde ayarlamak için aşağıda gösterilen komut sıralarını kullanabilirsiniz:
  • ^XA ^MMP ^XZ
  • ^XA ^JUS ^XZ
Ayrıntılar için zebra.com/manuals adresinden indirebileceğiniz ZPL Programlama Kılavuzuna bakın.