Astarsız Yazdırma
Astarsız Yazdırma

Astarsız Yazdırma

Astarsız medya standart yırtma yuvasına veya genel fabrikada takılan kesici seçeneklerine sahip modellerle aynı şekilde yükleme yapar.
Medyayı yükleme hakkında bilgi için bkz. Medya Yükleme ve Kesici Modelleri için Rulo Medyanın Yüklenmesi.
  • Medya Yeniden Yükleme — Yapıştırıcı ve kir birikmesine karşı yazıcı kafasını temizleyin ve medya yolu ile merdane silindirini inceleyin. Astarsız medyanızın yapışkanlı tarafı ile partikülleri giderin. Medya yoluna ve merdane silindirine bir etiket ile hafifçe dokunarak partikülleri merdane silindirinin ve medya yolu alanlarının açıkta kalan alanlarından kaldırın. Daha fazla bilgi için Önerilen Temizleme Programı bölümündeki Astarsız Merdane (Sürücü) Silindiri girişine bakın.
  • Yazıcıya yerleştirmeye hazır oluncaya kadar yeni medyayı koruyucu paketinden çıkarmayın. Silindiri yan tarafı üzerine ayarlamak, kirleticilerin yapışmasına neden olur ve yüzeylere yapışmasına yol açabilir.
Merdane silindiri, silindirin dış kenarlarında yapıştırıcı birikmesine yol açabilir. Çok sayıda medya rulosu kullanıldıktan sonra bu yapıştırıcı halkaları yazıcı rutin şekilde kullanırken yerinden çıkabilir. Bu partikül yığınları başka alanlara aktarılabilir. Bu birikmeyi gidermek için merdaneyi bu kılavuzun Bakım bölümündeki talimatları kullanarak gerektiği gibi temizleyin.