Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma
Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma

Etiket Dağıtıcı Seçeneğini Kullanma

Etiket dağıtıcı seçeneği, etiket yazdırma işlemi sırasında etiket yazıcıdan çıkmadan önce destek malzemesinin (astar/web) otomatik olarak etiketten ayrılmasını sağlar. Birden fazla etiket yazdırıyorsanız ve yazıcı uygun şekilde programlandıysa yazıcı yazdırılmış ve dağıtılmış, arkası çıkarılmış bir etiketi çıkardıktan sonra sonraki etiketi yazdırır ve dağıtır.
Etiket dağıtım modunu kullanmak için yazıcının Medya Kullanımı ayarını Peel-Off (Çıkarma) olarak ayarlamak üzere Windows yazıcı sürücüsünü veya Zebra Setup Utilities içerisindeki Configure Printer Settings (Yazıcı Ayarlarını Yapılandır) sihirbazını kullanın.
Yazıcıyı, programlama komutları göndererek etiket dağıtabilecek şekilde de yapılandırabilirsiniz. ZPL kullanıyorsanız şu komut dizilerini kullanın:
 • ^XA ^MMP ^XZ
 • ^XA ^JUS ^XZ
 1. Etiketleri yazıcıya yükleyin. Yazıcıyı kapatın ve yazıcıdan etiketin minimum 100 milimetrelik (4 inç) bir bölümü çıkana kadar
  FEED
  (BESLE) düğmesine basın. Etiketleri astar üzerinde bırakın.
 2. Astarı yazıcının üzerine kaldırın, ardından dağıtıcı kapağının ortasındaki altın renkli mandalı yazıcıdan dışarı çekerek kapağı açın.
 3. Etiket astarını dağıtıcı kapağı ile yazıcı gövdesi arasına sokun.
 4. Etiket astar ucunu sıkıca tutarken dağıtıcı kapısını kapatın.
 5. Bir etiket çıkarma için gelene dek
  FEED
  (BESLE) (İlerlet) düğmesini bir veya birkaç kez basıp bırakın.
 6. Yazdırma işlemi sırasında yazıcı, arkasını çıkarıp tek bir etiket sunar. Yazıcının bir sonraki etiketi yazdırabilmesi için etiketi yazıcıdan kaldırın.
  Yazıcı programlama komutlarını kullanarak dağıtılan (arkası çıkarılmış) etiketin çıkarılmasını algılayacak şekilde etiket alındı sensörünü etkinleştirmediyseniz yazdırılan etiketler sıkışır ve mekanizmayı kilitleyebilir.