Güç Arızası Kurtarma Modu Jumper'ını Ayarlama
Güç Arızası Kurtarma Modu Jumper'ını Ayarlama

Güç Arızası Kurtarma Modu Jumper'ını Ayarlama

Yazıcı, güç arızası kurtarma modu ayarlıyken bir güç arızası sonrasında, gözetimsiz olarak kendini yeniden başlatmak üzere yapılandırılabilir.
Güç Arızası Kurtarma Modu YALNIZCA bir yazıcı bağlantı modülü takılı yazıcılarda kullanılabilir.
Yazıcı bağlantı modüllerinde bir güç arızası kurtarma jumper'ı vardır. Jumper, varsayılan olarak KAPALI olarak ayarlanmıştır. Jumper'ı AÇIK olarak ayarlayarak etkin bir AC güç kaynağına takıldığında (yani yazıcı gücü AÇIK olduğunda) yazıcının otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz.
İnsan vücudunun yüzeyinde veya diğer yüzeylerde biriken elektrostatik enerjinin boşalması yazıcı kafasına ve bu cihazda kullanılan diğer elektronik bileşenlere hasar verebilir. Yazıcı kafasıyla ya da elektronik bileşenlerle çalışırken statiğe karşı güvenli prosedürlere uymanız gerekir.
  1. DC güç kablosunu ve tüm arabirim konektörlerini yazıcının arkasından çıkarın.
  2. Modül erişim kapısını ve bağlantı modülünü sökün. ZD421 yazıcılarla ilgili talimatları içeren Yazıcı Bağlantı Modüllerinin Çıkarılması bölümüne bakın.
    ZD621 yazıcılar için modül çıkarma adımları, ZD421 yazıcılarla aynıdır.
  3. AUTO (OTOMATİK) (Güç Arızası Kurtarma Modu) jumper'ını KAPALI konumdan AÇIK konuma getirin.
  4. Bağlantı modülü ile modül erişim kapısını yeniden kurun. Bkz. Dahili Ethernet (LAN) Modülünü Takma veya Seri Port Modülünü Takma.
    Bağlantı modülü takma prosedürleri ZD621 yazıcılarla ve ayrıca ZD421 yazıcılarla aynıdır.
  5. DC güç fişi ve arabirim kablolarını yazıcıya tekrar bağlayın.