Yazıcı Yazı Tipleri
Yazıcı Yazı Tipleri

Yazıcı Yazı Tipleri

ZD Serisi yazıcı, birçok dili ve yazı tipini destekler.
ZPL programlama dilini kullanarak yazıcınızda bulunan gelişmiş yazı tipi eşleştirme ve ölçekleme teknolojisinden faydalanabilirsiniz. ZPL komutları aşağıdakileri destekler:
  • Anahat yazı tipleri (TrueType ve OpenType)
  • Unicode karakter eşleme
  • Temel bit eşlemeli yazı tipleri
  • Karakter kodu sayfaları
Yazıcınızın yazı tipi özellikleri, programlama diline bağlıdır.
  • Yazı tiplerinin, kod sayfalarının, karakter erişiminin, yazı tiplerinin listelenmesi ve ilgili yazıcı programlama dillerinin sınırlamaları ile ilgili açıklamalar ve belgeler için zebra.com/manuals adresinden indirilebileceğiniz ZPL ve eski EPL programlama kılavuzlarına bakın.
  • Metin, yazı tipleri ve karakter desteği hakkında bilgi için yazıcınızın programlama kılavuzlarına bakın.
Zebra, ZPL ve EPL yazıcı programlama dilleri için yazıcıya yazı tipi indirmeyi sağlayan çeşitli yardımcı program ve uygulama yazılımlarına sahiptir.
Yazıcınıza fabrikada yüklenen bazı ZPL yazı tipleri lisansla sınırlıdır. Bunları ürün yazılımını yeniden yükleyerek veya güncelleyerek yazıcınıza kopyalama, klonlama ya da geri yükleme mümkün DEĞİLDİR. Bu lisansla sınırlanmış ZPL yazı tipleri, açık bir ZPL nesne silme komutu kullanılarak kaldırılırsa bunları bir yazı tipi etkinleştirme ve yükleme yardımcı programı kullanarak tekrar satın alıp kurmanız gerekir.
EPL yazı tipleri bu tür bir kısıtlamaya sahip değildir.