Kullanıcı Arabirimi
Kullanıcı Arabirimi

Kullanıcı Arabirimi

Birincil kullanıcı kontrolleri yazıcının önünde yer alır.

Standart Kullanıcı Arabirimi

 • Bu arabirim, kullanıcının ihtiyaç duyacağı temel kontrol ve durumu sağlar. Yazıcının çalışma durumu beş simge durumu gösterge ışığı ile bildirilir. Simgeler çeşitli işlevsel çalışma alanlarını temsil eder. Gösterge ışıkları grup olarak, kombinasyon halinde kullanıldıklarında geniş kapsamlı yazıcı durum bildirimleri sunar. Ekrana sahip bir yazıcıda okuyabileceğinizden daha büyük bir mesafeden görünebilirler. Bkz. Gösterge Işığı Şekillerinin Anlamı.
  • Bu arabirim, iki gösterge ile devreye girdiğinde yazdırma sarf malzemelerini değiştirme (etiket, fiş kağıdı, aktarım şeridi vs.) kullanıcı görevlerini destekler.
  • Durum göstergesi simgeleri, yazıcı işletiminin bir işlevsel alanını temsil eder.
  • Durum göstergesi ışıkları, yazıcının işlevsel durumunu kullanıcıya göstermek için tipik olarak renkleri kullanır. Durum göstergesi ışıkları kapalı (sönük), kırmızı, yeşil veya bal rengi (turuncu/sarı) olabilir. Kırmızı, "İlgi Gerektiriyor" veya "Hazır Değil" anlamına gelir. Yeşil "Hazır" veya "İşlevini Yerine Getiriyor" anlamına gelir. Sarı (veya turuncu) ise "Meşgul" veya "Aktif işlem" (veri indiriliyor, aşırı ısınma soğutma döngüsü vb.) anlamına gelir. Kapalı veya yanmayan bir durum göstergesi kullanıcı ilgisi gerektirmez.
  • Bir durum göstergesi, yanıp sönebilir, solabilir (parlaktan kapalıya doğru), renkler arasında geçiş yapabilir veya grup olarak çeşitli yazıcı faaliyetlerini ve çalışma durumunu ifade eden çeşitli desenlerde açık kalabilir.
  • Kontrol düğmeleri, yazıcıyı medyanıza kalibre eden ve sınırlı yazdırma ayarları yapan dahili yardımcı programlara erişmek için çeşitli kombinasyonlarda kullanılır.