ZPL Yazıcı Yapılandırması Yönetimi
ZPL Yazıcı Yapılandırması Yönetimi

ZPL Yazıcı Yapılandırması Yönetimi

Bu, ayarların nasıl kaydedileceğini ve güncelleneceğini açıklar.
ZPL yazıcı, hızlı etiket yazdırması için yazıcı ayarlarını dinamik olarak değiştirmenize olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sürekli olan yazıcı parametreleri gelecekteki formatta kullanılmak üzere tutulur. Ayarlar sonraki komutlarla değiştirilene, yazıcı sıfırlanana, güç döngüsü gerçekleşene ya da siz varsayılan fabrika ayarıyla bir parametreyi sıfırlayana kadar bu ayarlar etkin kalmaya devam eder. ZPL Yapılandırması Güncelleme komutu (
^JU
) yazıcıyı önceden yapılandırılmış ayarlarla başlatmak üzere yazıcı yapılandırmalarını kaydedip geri yükler.
  • Güç döngüsünden ya da yazıcının sıfırlanmasından sonra ayarları tutmak için yazıcıya
    ^JUS
    komutu gönderilerek mevcut kalıcı ayarlar kaydedilebilir.
  • Yazıcıya en son kaydedilen değerleri geri yüklemek için değerler
    ^JUR
    komutuyla geri çağrılır.
ZPL, parametrelerin tümünü yukarıda geçen tek bir komutla kaydeder. Eski EPL programlama dili (bu yazıcı tarafından desteklenir) tek komutları anında değiştirir ve kaydeder. Çoğu yazıcı ayarları ZPL ve EPL arasında paylaşılır. Örneğin, EPL ile hız ayarını değiştirmek ZPL çalışmalarının hız ayarını da değiştirir. Değiştirilen EPL ayarı herhangi bir yazıcı dilinde güç döngüsü ya da sıfırlama gerçekleştirildikten sonra bile aynı kalmaya devam eder.
Bir yazıcı Yapılandırma Raporu geliştirici yardımı için mevcuttur. Yapılandırma Raporu çalışma parametrelerini, sensör ayarlarını ve yazıcı durumunu listeler. Zebra Setup Utility ve ZebraDesigner Windows sürücüsü yazıcı yönetiminde size yardımcı olmak üzere ayrıca bu raporu ve diğer raporları yazdırır.